16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Na kujawsko-pomorskich drogach policjanci rozpoczynają działania pod hasłem: „Bezpieczny weekend”

2 min read

Olsztyn-Alco Blow - nowy alkomat na wyposaýeniu policji wystarczy dmuchnˆ. Fot. Pawe¸ Kicowski /10 czerwiec 2011/

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. Weekend, który rozpoczyna się dzisiaj jest ostatnim przed rozpoczynającym się za niespełna tydzień rokiem szkolnym. Jak każdego roku, możemy zatem spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże i większej liczby patroli, bo policjanci już dzisiaj rozpoczynają akcję „Bezpieczny weekend”.

Już dzisiaj (26.08.16) rozpoczyna się ostatni weekend wakacji, a co się z tym wiąże policjanci rozpoczynają działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. W ostatnich dniach sierpnia należy spodziewać się na polskich drogach wzmożonego ruchu, zarówno kołowego, jak i pieszego, bo to czas powrotów, dlatego na trasach spodziewajmy się większej liczby patroli.

Policjanci baczniej przyjrzą się kierowcom. Podczas akcji będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Mundurowi wyjadą na drogi także na motocyklach.

Funkcjonariusze będą reagować na popełniane przez kierujących wykroczenia i eliminować z ruchu tych, którzy, co gorsza, popełnią przestępstwo. Szczególną uwagę zwrócą na przekraczanie prędkości, a także trzeźwość kierowców.

Policjanci sprawdzać będą także prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów (zwrócą uwagę na to czy korzystają oni z pasów bezpieczeństwa), zwłaszcza dzieci, które powinny podróżować w fotelikach oraz czy ilość osób jest zgodna z liczbą miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym.

Zwracać będą uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Podczas tegorocznych wakacji (od 25.06 do 20.08) doszło jak dotąd do 161 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 177 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 1054 pijanych kierujących. Doszło też do 3743 kolizji.

Biorąc pod uwagę statystyki z zeszłego roku od 27.08.2016 do 31.08.2015, a zatem przez całe wakacje, wydarzyło się 228 wypadków, w których śmierć poniosły 23 osoby, a 264 zostały ranne. Mundurowi zatrzymali przez ten czas 1357 pijanych kierujących. Odnotowali też 4008 kolizji.

 

Jak zawsze policjanci oczekują również na sygnały od społeczeństwa, dotyczące zwłaszcza pijanych kierowców. W tym dniu na drogach będzie ich więcej, więc i szybciej będą mogli na każdy taki sygnał zareagować.

Zatem noga z gazu!!! Zachowajmy ostrożność i czujność, a z pewnością szczęśliwie dojedziemy do celu podróży. Czego wszystkim życzymy!

____________________

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook