27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Na naprawy po wichurze

2 min read

Sala gimnastyczna szkoły w Drożdzienicy zostanie wyremontowana dzięki dofinansowaniu z MSWiA. Dzisiaj stosowną promesę w wysokości 350 tys. zł wójtowi gminy Kęsowo Radosławowi Januszewskiemu wręczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W spotkaniu w urzędzie wojewódzkim uczestniczyli także członek zarządu powiatu tucholskiego Jerzy Kowalik oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW Jakub Wawrzyniak.

Jest to kolejna inwestycja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, którą udaje nam się zrealizować dzięki środkom z MSWiA. Przedsięwzięcie związane jest z usuwaniem skutków klęski żywiołowej, która dotknęła lokalny samorząd, a ograniczenia gminnego budżetu nie pozwalają w pełni zrealizować takiej inwestycji. W tym roku w całym regionie wykonujemy podobne zadania, które dofinansowano kwotą 16 mln zł. Nie są to wszystkie inwestycje zaplanowane na 2017 r., obecnie przygotowujemy jeszcze realizację dwóch zadań – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Budynek Zespołu Szkół w Kęsowie – punkt filialny w Drożdzienicy ucierpiał podczas wichury w 2015 r., podczas której uszkodzony został dach budynku, opierzenia dachu i rynny. Ponadto zalane zostały ściany zewnętrzne i wewnętrzne, podłogi. Doszło do wypaczenia drzwi i okien.

Szkoła filialna w Drożdzienicy to najmniejsza szkoła publiczna prowadzona przez samorząd w województwie. Uczęszcza do niej 30 dzieci. Bez dotacji niemożliwy byłby remont miejscowej sali gimnastycznej, dlatego bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy takie wsparcie i dziękuję w imieniu uczniów, rodziców i samorządowców mówił wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski.

Członek zarządu powiatu tucholskiego Jerzy Kowalik poinformował, że jest to już kolejna inwestycja tego typu realizowana w powiecie. Do tej pory były to głownie remonty dróg, teraz budynek szkoły. Bez dofinansowania nie moglibyśmy wielu tych inwestycji zrealizować, jest to bardzo duża pomoc dla naszego powiatu – powiedział.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook