27 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Na współpracę nauki i biznesu

2 min read
plakat18 marca rozpocznie się nabór wniosków w trzecim konkursie w ramach projektu „Voucher badawczy”. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu mogą otrzymać fundusze na dofinansowanie badań rozwojowych w ramach vouchera indywidualnego. Pula środków tym razem wynosi 3 miliony złotych.
„Voucher badawczy” to projekt samorządu województwa zlecony do realizacji Związkowi Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”. W 2014 roku przeprowadzone zostały dwa nabory wniosków na łączną kwotę 5 milionów złotych (3 miliony zł dla vouchera indywidualnego oraz 2 miliony zł dla kooperacyjnego). W 2013 roku odbyła się I edycja projektu, w której ramach do 152 firm trafiło ponad 8 milionów złotych. Więcej na ten temat tutaj.– Po powodzeniu pierwszej, pilotażowej edycji programu zrealizowanej w ubiegłym roku, kontynuujemy wspieranie współpracy przedsiębiorstw i instytucji naukowych. O potrzebie realizacji projektu  świadczy duże zainteresowanie firm z regionu otrzymaniem dofinansowania – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Nabór wniosków w ramach trzeciego konkursu rozpocznie się 18 marca i potrwa do 31 marca. Maksymalna wielkość dofinansowania to 40 tysięcy złotych w przypadku vouchera na zainicjowanie współpracy z jednostką naukową oraz 80 tysięcy złotych na kontynuację współpracy. Wielkość środków przeznaczonych do alokacji to 3 miliony złotych.

Szczegółowe informacje i generator wniosków dostępne są na stronie www.voucherbadawczy.pl oraz w Biurze Projektu „Voucher Badawczy” w Bydgoszczy, ul. Gdańska 141 lok. 3, tel./fax (52) 346-84-81, e-mail vb@pracodawcy.info.pl.

Voucher badawczy jest jedną z wielu form wspierania przedsiębiorstw w regionie realizowanych przez Urząd Marszałkowski. Na rozwój przedsiębiorczości przeznaczyliśmy co czwartą złotówkę z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013, czyli ponad ćwierć miliarda złotych.

________________
(red.)
Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook