17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Na zagrożenie trzeba się przygotować

1 min read
16 października w Starostwie Powiatowym w Tucholi odbyło się szkolenie przygotowujące kadrę kierowniczą Powiatu Tucholskiego i jego jednostek oraz samorządów gminnych do właściwej realizacji zadań obronnych.

Zadania obronne dotyczą okresu zagrożenia bezpieczeństwa państwa, jak także zagrożeń w czasie pokoju – o czym boleśnie przypomniała sierpniowa nawałnica na terenie naszego powiatu. Szkolenie, w którym licznie udział wzięli przedstawiciele wszystkich gmin i jednostek zaangażowanych w działania obronne, ujęte zostało w Planie Szkolenia Obronnego Starostwa Powiatowego w Tucholi na 2017 rok. Środki na jego realizację przekazane zostały przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego w formie dotacji celowej.

Kwestie poruszane na szkoleniu znajdowały bardzo duży oddźwięk wśród jego uczestników, którzy jeszcze do teraz zajmują się likwidacją szkód spowodowanych przez żywioł i w związku z tym z łatwością potrafią wyobrazić sobie problematykę związaną z brakiem zasilania, brakiem komunikacji czy innymi utrudnieniami mogącymi wystąpić w momencie zagrożenia. W tej sytuacji nie trzeba było nikogo przekonywać, że zarządzanie kryzysowe i koordynacja działania różnych służb jest nie tylko potrzebna, ale wręcz niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.


tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook