6 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nagroda miesięcznika „Zwierciadło” i marki „Vichy” powędrowała do „Bachy”

1 min read

Witam Wszystkich na moim bloguZaprzyjaźniona z naszym portalem znana poetka tucholska obecnie mieszkająca w Bydgoszczy i działająca aktywnie właśnie w tym mieście – Basia Jendrzejewska została laureatką konkursu, uzyskując tytuł „NEOKOBIETY”.

Doprawdy trudno dociec skąd ten pomysł na tak specyficzny tytuł, jednak ten problem zostawiamy organizatorom konkursu. W efekcie poetka otrzymała wspaniałą nagrodę pieniężną,  dzięki której wyda swoją nową książkę. Ponieważ mamy do czynienia z tytanem pracy, wiemy, że nastąpi to niebawem.

Co ciekawe, w nowym tomie pojawi się ciekawa sentencja:

Książka została wydana dzięki zwycięstwu

Wiesławy Barbary Jendrzejewskiej

w Konkursie pn. „Neokobieta”,

zorganizowanym przez miesięcznik

„Zwierciadło” (X – XII/2013),

przy wsparciu marki Vichy

„dla kobiet dojrzałych, aktywnych pań,

patrzących na życie z optymizmem

i pewnych swojej wartości”.

Poetka nigdy nie zapomniała o swoich tucholskich korzeniach, dlatego w nowej książce czekają nas dwie niespodzianki, ścisłej dwa utwory specjalne, do których Barbara przykłada specjalną wagę:

wiersz „Miasto rodzinne” z dedykacją: „Mojej rodzinnej Tucholi i jej Mieszkańcom” oraz wiersz „Powroty”… dla koleżanki z tucholskiego podwórka, Marii Śpicy-Sobkowskiej” , którą autorka odnalazła po wielu latach,  dzięki globalnej sieci.

Gratulujemy kolejnego sukcesu i z niecierpliwością oczekujemy nowego tomu wierszy,  a miłośników talentu słynnej „Bachy”, zapraszamy do odwiedzin jej niezwykle ciepłej w wyrazie witryny – http://blogbachy.blogspot.com/

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook