20 października 2020

Nagrody Marszałka trafiły również do mieszkańców naszego powiatu

2 min read

We wtorek (9 czerwca), podczas uroczystej gali w toruńskim Dworze Artusa poznaliśmy laureatów piętnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te prestiżowe wyróżnienia, przyznawane są za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Pośród wielu nagrodzonych osób dla nas najistotniejszą informacją jest to, że pośród laureatów znalazły się osoby z naszego powiatu.

– Wojciech Kroplewski lekarz, dyrektor SPZOZ w Śliwicach€“ w kategorii Ochrona Zdrowia za realizację programów profilaktyki zdrowotnej adresowanych do mieszkańców rejonu Borów Tucholskich oraz rozbudowę bazy świadczenia usług medycznych w gminie Śliwice.

– Lucyna Pawelska€“ w kategorii: Edukacja, za całokształt działalności związanej z promowaniem wśród młodzieży z Borów Tucholskich postaw proekologicznych, popularyzowaniem idei transplantologii, zdrowego żywienia oraz propagowaniem działalności charytatywnej na rzecz chorych na raka.

– Mirosław Knakowski właściciel Drew-Kon Sp. z o.o.€“ w kategorii: Gospodarka za budowę i rozbudowę Zajazdu Fojutowo, jako najbardziej rozpoznawalnego obiektu turystyczno-hotelarskiego w Borach Tucholskich.

– Halina Janowska-Giłka – prezes Stowarzyszenia „Via Natura” w Tucholi w kategorii: Kultura za organizację III. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie wraz z warsztatami dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz organizację wystaw poplenerowych w Bydgoszczy, Czersku, Tucholi i w Sejmie RP.

– Anna Stępień w kategorii: Rolnictwo i Rozwój Obszarów Wiejskich: właścicielka ekologicznego gospodarstwa rolnego w Kiełpinie za wysoki standard biogenicznych produktów żywnościowych.

Gratulujemy.

_____________________

(red.)

Mat. prasowe i fotograficzne – kujawsko-pomorskie.pl

Fot. wstępna TOKiS -PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook