18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla mieszkańców Powiatu

3 min read
19 czerwca br. w CK Jordanki w Toruniu odbyła się XVII Gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej i biznesowej.

Zarząd Powiatu Tucholskiego nominował do Nagrody następujące osoby:

  1. W kategorii „Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich”
  • Państwo Lidia i Andrzej Galikowscy, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego i Stajni Nadolnik  – za wykorzystanie funduszy unijnych i poszerzenie profilu prowadzonego gospodarstwa rolnego o bogatą ofertę agroturystyczną.
  • Państwo Ewa i Marek Mieruszewscy, właściciele gospodarstwa Agroturystycznego Gacanek w Wielkich Budziskach  – za rozwój alternatywnych źródeł dochodu na obszarach wiejskich i prowadzenie docenianego przez turystów gospodarstwa agroturystycznego oraz Regionalnej Galerii Sztuki, promującej prace gospodarzy i twórców z Borów Tucholskich.

 

  1. W kategorii Edukacja:

Państwo Anna i Adam Filipscy wraz z orkiestrą „Campanella” z Cekcyna  – za utworzenie muzycznego centrum Borów Tucholskich oraz wieloletnią konsekwentną i zaangażowaną pracę z dziećmi i młodzieżą. Anna i Adam Filipscy są twórcami i animatorami działającego z sukcesem od blisko trzydziestu lat lokalnego środowiska muzycznego, na które składają się zajęcia muzyczne w szkołach, ognisko muzyczne „Toccata” i orkiestra „Campanella”.

 

  1. W kategorii „Budowa Społeczeństwa Obywatelskiego”

Panią Wiesławę Alichniewicz – za aktywizowanie społeczności seniorów w powiecie tucholskim i kreowanie inicjatyw lokalnych zarówno na rzecz seniorów, jak i realizowanych przez tę grupę wiekową w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tucholi. Dzięki niej tucholski Uniwersytet Trzeciego Wieku stał się ważną lokalną instytucją, rozpoznawaną nie tylko w środowisku senioralnym, ale również wśród mieszkańców i gości powiatu, realizując wiele cennych inicjatyw kulturalnych (m.in. występy kabaretu ,,Sanatorium”, organizacja imprez charytatywnych itp.). Działalność Wiesławy Alichniewicz aktywizuje środowisko seniorów, pozwala im wykorzystać ich doświadczenie, zainteresowania i umiejętności oraz uczestniczyć w życiu społecznym.

Państwo Lidia i Andrzej Galikowscy i Państwo Ewa i Marek Mieruszewscy otrzymali wyróżnienia.

Natomiast Państwo Anna i Adam Filipscy i Pani Wiesława Alichniewicz otrzymali Nagrody Marszałka.

Informujemy również, że wyróżnienie otrzymał Zespół Badawczy Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: dr Maria Dombrowicz (koordynator zespołu), dr hab. Zbigniew Śnieszko, prof. UKW, dr Mirosław Rurek, mgr Paweł Twaróg – za dokumentację przyrodniczą wąwozu Goły Jon dla potrzeb utworzenia obiektu geoturystycznego w sąsiedztwie gmin Śliwice i Cekcyn w powiecie tucholskim.

Wyrażamy zadowolenie z tak licznych nagród i wyróżnień dla naszych mieszkańców oraz osób zajmujących się naukowo naszym Powiatem. Jest to efekt ich wieloletniej ciężkiej pracy. Jesteśmy dumni, że ich działanie zostało zauważone i nagrodzone przez Marszałka.

Jednocześnie informujemy, że relacje z tego wydarzenia będzie można zobaczyć w niedzielę 25 czerwca o godzinie 19:40 w TVP Bydgoszcz, do czego wszystkich serdecznie zapraszamy.


tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook