29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Najazd” mammobusów na Tucholę

2 min read

Mammobusy powoli stają się stałym elementem tucholskiego krajobrazu. To skutek tego, że nasz, szpitalny mammograf wyzionął ducha i stał się zabytkiem, któremu już zaufać nie możemy.

Skutek jest oczywisty, musimy poszukać dwóch i pół miliona złotych. Niestety, trochę to potrwa i pozostaje nam już tylko jedno – zdać się na kontakty naszych władz i dobrą wole załóg mammobusów, które zapewne będą do naszego miasteczka powracały z myślą o zdrowiu, a nawet życiu, naszych pięknych tucholanek.

1384340_443622512415762_1340564917_nPan Tadeusz Kowalski – Burmistrz Tucholi wydaje się być sprawą dość mocno przejęty i zrobił to, co mógł najlepiej – zadziałał. Efekt? W dniach od 4 do 8 listopada br. na parkingu zlokalizowanym za Urzędem Miejskim w Tucholi, plac Zamkowy 1, będzie stał mammobus Centrum Onkologii w Bydgoszczy, w którym będą odbywały się bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach.

Badaniami cytologicznymi zostaną objęte kobiety między 25. a 59. rokiem życia, które w ostatnich 36 miesiącach nie miały wykonywanego badania cytologicznego.

W sprawie rejestracji na badania mammograficzne i cytologiczne należy kontaktować się z Kierownikiem Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Tucholi p. Danutą Magadzia, nr telefonu 52 5642 518.

Rejestracja Pań będzie się odbywała na określoną godzinę, a ankieta, którą należy wypełnić przed wykonaniem badania będzie dostępna w Urzędzie Miejskim w Tucholi, w pokoju nr 106.

 __________________________________________________

Brawo panie Burmistrzu! Warto jednak już dzisiaj ‘zaklepać” kolejny termin.

(red.)

Na podstwaie UMiG w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook