22 października 2020

Najciekawsze zabytki architektury – zagłosuj na akwedukt w Fojutowie!

2 min read

Na platformie sprinet.pl trwa ogólnopolski projekt pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury”. Jego celem jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju. Wśród nich znalazł się również akwedukt w Fojutowie.

Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek do konkursu. Dla autorów najciekawszych wpisów i komentarzy – nagrody.

– Celem konkursu jest popularyzacja zabytków architektury w poszczególnych regionach Polski oraz zwiększenie ich rozpoznawalności pośród społeczności. Projekt ma przyczynić się również do lepszego poznania naszego kraju. Chcemy zachęcić do zwiększenia aktywności turystycznej naszego społeczeństwa a także do zwiedzania zabytków – mówi Monika Sanek-Żmuda prezes firmy Sprinet Polska.

Na platformie internetowej sprinet.pl zostały już zamieszczone najciekawsze zabytki pałace i zamki charakterystyczne dla poszczególnych województw. Każdy z nich posiada opis historyczny oraz zdjęcia obiektu. Zaproponowane obiekty mają także zachęcić innych do udziału w projekcie. Każdy z turystów, miłośników zabytków jak i samorządy w całym kraju mogą dodawać kolejne zabytki do listy, jako atrakcje turystyczne swojego regionu.

Takie działanie umożliwia innowacyjna Platforma Sprinet, gdzie odbywa się realizacja ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury”. Jej funkcjonowanie oparte jest na crowdsourcingu, czyli zaangażowaniu całego społeczeństwa. – Każdy z użytkowników portalu może zagłosować na wybrany zabytek oraz dodać komentarz związany z pobytem w tym obiekcie, zachęcający do odwiedzenia zabytku lub opisujący przygodę z pobytu w nim – mówi Monika Sanek-Żmuda.

Na akwedukt w Fojutowie można zagłosować TUTAJ

__________________

(red.)

UMiG Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook