26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Najlepsi z najlepszych – dostawcy mleczarni Spomlek nagrodzeni

3 min read

Ponad 1200 uczestników, miesiące przygotowań i niesamowite emocje – za nami finał konkursu Gospodarstwo Roku 2018, organizowanego przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek. Na zwycięzców czekały wyjątkowe nagrody, w tym nowoczesne samochody marki Hyundai KONA. – Nasi dostawcy udowodnili, że pod względem jakości i wydajności surowca oraz zaawansowania technologicznego reprezentują najwyższy, europejski poziom. – podkreśla Edward Bajko, Prezes SM Spomlek.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji konkursu była oficjalna gala w Atelia Banquet & Catering Centre w Lublinie, w czasie której Spomlek nagrodził najlepszych dostawców w 3 kategoriach: gospodarstwo małe – produkujące  od  50  tys. do  200  tys. litrów mleka rocznie, gospodarstwo średnie – do 360 tys. l rocznie oraz gospodarstwo duże – powyżej 360 tys. litrów mleka.

Od początku naszej działalności stawiamy na współpracę z najlepszymi dostawcami. Z roku na rok obserwujemy, jak te gospodarstwa pięknieją, jak zmienia się ich wizerunek. Są w coraz większym stopniu zmodernizowane i zaawansowane technologicznie. Ten konkurs to forma podziękowania za ich wieloletnią pracę oraz zaangażowanie.

podkreśla Edward Bajko, Prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Zmagania konkursowe trwały 12 miesięcy. W tym czasie każdy z dostawców na poszczególnych etapach konkursu był poddawany bardzo ścisłej ocenie według określonych kryteriów. Ważna była nie tylko jakość mikrobiologiczna i chemiczna surowca, ale również wydajność mleka na podstawie oceny wartości użytkowej bydła. Ponadto komisja konkursowa brała pod uwagę zakup towarów z magazynu rolnego Spomlek w przeliczeniu na 1 litr mleka dostarczonego do spółdzielni, jak również staż dostaw do mleczarni. Końcowa ocena była dokonana przez specjalnie powołaną 5-osobową komisję, w skład której weszli przedstawiciele Rady Nadzorczej Spomlek oraz pracownicy firmy.

Wybór najlepszych trzech dostawców z tak wielu uczestników konkursu był bardzo trudnym zadaniem. Przez niemal rok obserwowaliśmy przygotowania wszystkich hodowców do zdobycia tego zaszczytnego tytułu. To, co nas szczególnie cieszy to utożsamianie się dostawców z naszą mleczarnią i marką Serenada. W kilku gospodarstwach charakterystyczne dla niej żółte tło i czarne kropki widniały na silosach, drzwiach, oknach, a nawet ozdobach w przydomowych ogrodach.

dodaje Agnieszka Kamela, Dyrektor Skupu Surowca w SM Spomlek.

Zwycięzcami konkursu i zdobywcami nagrody głównej zostali:
  • Gospodarstwo małe: Mieczysława i Jan Tylka z Tokarni (woj. podkarpackie)
  • Gospodarstwo średnie: Halina i Marian Wierzchowscy z Żyłek (woj. lubelskie)
  • Gospodarstwo duże: Anna i Sylwester Jaszczołt z miejscowości Jaszczołty (woj. podlaskie)
307_2019_SPOMLEK.JPG

Bardzo się przyłożyliśmy do tego, aby nasze gospodarstwo było najlepsze. Pracowaliśmy nad jakością mleka i innymi parametrami przez cały ostatni rok wierząc, że nasza praca zostanie doceniona. Realizując również marketingowy cel firmy – promocję marki Serenada daliśmy w swoim gospodarstwie akcenty, które symbolizują Serenadę, a jednocześnie są bardzo efektownym, widocznym elementem otoczenia naszego gospodarstwa. Konkurs przez ostatnie lata zmienił nasze gospodarstwo, które wypiękniało, w co włożyliśmy całą rodziną wiele pracy i zaangażowania. Wiemy natomiast, że jej efekty pozostaną na kolejne kilka lat. Dodatkowo, jako Gospodarstwo Roku 2018 musimy teraz dbać jeszcze bardziej o wygląd otoczenia i jakość surowca.

Mówi Halina i Marian Wierzchowscy, którzy dwa lata temu zdobyli 3 miejsce w konkursie, w roku ubiegłym 2 miejsce, a w tym główne miejsce na podium udowadniając, że swoją pracą i determinacją można sięgnąć po najwyższe trofeum.

173_2019_SPOMLEK.JPG
Podczas gali Spomlek wyróżnił również 40 dostawców – po 10 w każdej z następujących kategorii: najwyższe dostawy mleka 2018 roku, najwyższa dynamika produkcji mleka, najlepsza jakość surowca oraz najwyższa kazeina.
328_2019_SPOMLEK.JPG
Goście tegorocznej Gali Gospodarstwa Roku hojnie wsparli projekt „Serenada dla dzieci” tym samym wybierając Szpital Miejski w Siedlcach, w którym powstanie serenadowy kącik dla dzieci.
Tegoroczną Galę Gospodarstwa roku 2018 prowadziła Grażyna Torbicka i Monika Grzeszuk (SM Spomlek), gwiazdą wieczoru był zespół Feel.

_________________________________
Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook