27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Najlepszy patrol, który zwyciężył w eliminacjach jest z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi!

3 min read

Wczoraj odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXVI Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Najlepszy patrol, który zwyciężył w eliminacjach jest z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

We współzawodnictwie udział brali policjanci pełniący służbę patrolową lub interwencyjną. Łącznie w zawodach rywalizowało 42 policjantów, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonionych podczas zawodów rozgrywanych w poszczególnych powiatach. Każda komenda była reprezentowana przez dwóch policjantów oprócz największych – KMP w Bydgoszczy i KMP w Toruniu, które wystawiły dwa dwuosobowe zespoły.

Policjanci rywalizowali w następujących konkurencjach:

– Test wiedzy zawodowej

– Sprawdzian technik obezwładniania osób

– Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego

– Sprawdzian sprawności fizycznej

– Udzielanie pierwszej pomocy
W bardzo emocjonujących zawodach bezkonkurencyjny zdobywając łącznie 95 punktów okazał się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi w składzie:

st. sierż. Janusz Narloch

post. Dawid Sobociński
Drugie miejsce przypadło w udziale patrolowi Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim w składzie :

st. sierż. Patryk Rzęsa

st. post. Przemysław Lipiński

 

Kolejne miejsce na podium zajęli policjanci zespołu I z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w składzie:

post. Marcin Mikucki

post. Kamil Zalewski
Przeprowadzenie wojewódzkich eliminacji oprócz rywalizacji sportowej, stało się przede wszystkim wyśmienitą okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności zawodowych policjantów, zarówno wiedzy teoretycznej, jak i sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich, doskonalenia technik obezwładniania osób, a także udzielania pierwszej pomocy osobie ugodzonej nożem i wypchniętej z wysokości.
Trzeba zaznaczyć, iż tego typu zawody mają ogromny wpływ na poszerzenie wiedzy i umiejętności zawodowych policjantów, a także stanowią istotny element w procesie doskonalenia zawodowego. Zawody pozwoliły dodatkowo ujawnić płaszczyzny, które wymagają ciągłego doskonalenia. Z całą pewnością taka forma podnoszenia umiejętności policjantów zaprocentuje podczas pełnienia codziennej służby patrolowej.

Zawody odbyły się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza. Puchar zwycięskiej drużynie ufundowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego wręczył Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pan Lech Kubera. Drużyny zajmujące pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami oraz nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę, które w imieniu Pana Komendanta wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak. Nagrody rzeczowe oraz upominki ufundował również Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego, w którego imieniu gratulacje przekazał Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Pan Piotr Kujawa oraz IPA reprezentowane przez Pana Wiesława Rzyducha. Zawodnicy otrzymali dyplom za reprezentowanie swoich jednostek oraz gratulacje od Zastępcy Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pana Lecha Kubery i Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcina Woźniaka.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 10 – 13 września 2019 roku na terenie obiektów Szkoły Policji w Słupsku, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, z uwagi na postanowienia regulaminowe, będą reprezentowały patrole, które w eliminacjach wojewódzkich zajęły pierwsze i drugie miejsce. Naszej reprezentacji życzymy powodzenia w finale zawodów.


Autor: podkom. Mariusz Praca
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook