3 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

NAJLEPSZY W POLSCE DUET DO ZADAŃ SPECJALNYCH z KKP w Tucholi!

2 min read

Jest ich dwóch, to sierżant sztabowy Tomek Kozielecki i jego wierny przyjaciel Aro vel Edel, mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji. Obaj niosą pomoc innym, są niezawodni i zdobyli wszystko to,co można zdobyć.

Aro vel Edel

O tym sukcesie już pisaliśmy, a dzisiaj, dzięki zaproszeniu do Komendy Powiatowej w Tucholi,wreszcie mogliśmy obu funkcjonariuszom pogratulować wielkiego sukcesu i posłuchać, co przynajmniej jeden z nich miał do powiedzenia, bo drugi zaprezentował się dziennikarzom lokalnych redakcji w zupełnie inny sposób.

Jaki? Sami obejrzyjcie.

W piątek 7 września zakończyły się w Sułkowicach XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących. Tucholski pies policyjny wraz ze swoim opiekunem, po raz kolejny stanęli na podium i zajęli I miejsce w kategorii indywidualnej oraz III miejsce w kategorii drużynowej.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 4 – 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podlegającego pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W finale wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały poszczególne garnizony.

Podczas czterech dni mistrzostw przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w takich konkurencjach jak: sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów węchowych w terenie, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru i sprawdzian z elementów obrończych, czyli pościg bez kagańca. Ponadto przewodnicy rozwiązywali test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Komendę Wojewódzka Policji w Bydgoszczy w zawodach krajowych reprezentował sierż. szt. Tomasz Kozielecki z psem „Aro” oraz asp. sztab. Marian Auguściński z psem „Iskra”.  Policjant z Tucholi nie dał szans rywalom i w kategorii indywidualnej zajął I miejsce. Natomiast w kategorii drużynowej nasza reprezentacja  uplasowała się na III miejscu.

Funkcjonariusz z Tucholi może pochwalić się już dość sporym dorobkiem w turniejach wojewódzkich i krajowych. W 2016 roku w zawodach kynologicznych na szczeblu ogólnopolskim, jak i wojewódzkim zdobył tytuł v-ce mistrza. W tegorocznych zmaganiach wojewódzkich uplasował się ponownie na II miejscu.

Komendant tucholskiej policji nadkom. Wiesław Gapa wraz kierownikiem ogniwa patrolowo-interwencyjnego asp.  Pawłem Karpusem  osobiście pogratulowali „naszemu mistrzowi” zajęcia najwyższej lokaty, podziękowali za zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych i życzyli kolejnych sukcesów.


Mariusz R.Fryckowski

sierż. szt. Bartosz Wiese

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook