28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Namiastka kina na tucholskim rynku

1 min read

Nasze kino spaliło się wiele lat temu, nowego nie ma i nie będzie. Tym samym upadł w lokalnym narodzie kult X MUZY, której definitywnie obcięto skrzydła\ przy samych… plecach.

Jedyną pociechą jest to, że raz na kilka lat, tucholanie mogą obejrzeć film na wielkim ekranie, nie ruszając się z Tucholi, oczywiście pod warunkiem, że nie będzie padał deszcz, wiał wiatr i energetyka nie „zakręci” prądu. Komu zawdzięczamy tę radość? Organizatorom Dni Borów Tucholskich, którzy uznali, że „kino pod chmurką” będzie sporą atrakcją. Cóż, trudno im zapewne uwierzyć w to, że jest już XXI wiek, posiadamy zupełnie dobre telewizory, kina domowe, godne nagłośnienie, a prawdziwy maniak kina jest zdolny do „poświęceń” i zwyczajnie pojedzie do innego miasta, aby w godziwych warunkach obejrzeć dobry film w ciszy i skupieniu.

Już w piątek wieczorem (22.07), na tucholskim rynku pojawi się jednorazowe kino letnie. O godzinie 21:30 zostanie wyświetlony „wstrząsający i nie zmieszany” film sprzed kilku lat pt…, mniejsza z tym.

Organizatorem seansu filmowego jest Fines Operator Bankowy ( ki diabeł?) i Tucholski Ośrodek Kultury (brawa!).

Raczej nie spodziewamy się wyludnienia miasta z tego powodu, szybciej zaczepek ze strony okolicznej żulii. Warto zabrać ze sobą krzesło, fotel bujany lub łóżko polowe, tudzież opatrunki.

_____________________

(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook