30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Naprawa dróg to konieczność, na którą nas… nie stać?

2 min read

kasanastudia1Uważny czytelnik doskonale wie, jak ważną dla nas jest kwestia dróg w naszym powiecie. To temat rzeka, który „podtapia” kolejne władze i niszczy nasze auta. W każdym z tych przypadków głównymi płatnikami jesteśmy my – mieszkańcy. Zastanówmy się nad tym, czy w chwili obecnej stać nas na kompleksowe remonty niektórych dróg?  W obecnej sytuacji finansowej powiatu z pewnością nie, pomimo tego, że:

Powiat Tucholski pozyskał z budżetu państwa promesę w wysokości 2.000.000,00 zł na przebudowę dróg uszkodzonych przez ubiegłoroczne wichury i intensywne opady deszczu.

Udział własny Powiatu Tucholskiego w tych zadaniach wyniesie 500.000,00 zł. Przewidujemy realizację dwóch zadań: „Przebudowa odcinków drogi powiatowej nr 1027C Trzebciny – Ludwichowo – Zdroje” oraz „Przebudowa odcinka drogi nr 1031C w m . Wierzchlas”. Prace obejmować będą wzmocnienie nasypów i ścianek przepustów oraz ułożenie nowego dywanika asfaltowego wzmocnionego w miejscach o szczególnie niestabilnych gruntach geosiatką. Wymienione zostaną również uszkodzone betonowe bariery ochronne na bariery sprężyste.

 

Informację przygotował Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi

 _____________________________________

Promesa? Brzmi jak zrządzenie losu i nadzieja dla tych wszystkich, którzy od lat borykają się z problemami drogowymi na wymienionych odcinkach dróg. Niestety, o ile dwa miliony to spory zastrzyk pieniędzy, tak udział własny – pół miliona, to już dramat finansowy, na który powiatu zwyczajnie nie stać. Gdy do tego dodamy kompletnie chybioną inwestycję z „mówiącymi kamieniami”, która odbije się nam wszystkim powiatową, a może i ogólnopolską czkawką, stajemy się świadkami finansowego samobójstwa, a być może dojdzie jeszcze zarzut marnotrawienia środków społecznych? Kto wie, obym nie był w tej kwestii złym prorokiem.

 

Obawiam się, że powiatowa maszyneria urzędnicza powoli rozpada się, mam nieodparte wrażenie, że problem stanowi system doradczy, który należy natychmiast zastąpić specjalistami. To ostatni moment, kiedy zdecydowanie należy uderzyć pięścią w stół i krzyknąć… DOSYĆ TEGO!

 

Można to przemyśleć, jest czas…

 

(mrf)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook