4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Narodowe czytanie w… Lubiewie

1 min read

DOM KULTURY W LUBIEWIE już 6 września o godz. 17:00 zaprasza wszystkich miłośników literatury do wspólnego czytania  „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

 Jest to akcja pod patronatem pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który od dwóch lat namawia Polaków do wspólnej lektury dzieł naszych znakomitych pisarzy. Pan Prezydent zaprasza wszystkich Państwa, by „razem czytać „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, pamiętając o tym, iż najwybitniejsze dzieła rodzimej literatury tak pięknie jednoczą nas jako wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę”.

W „Trylogii” polski noblista Henryk Sienkiewicz w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.

Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Bo choć doskonale znamy treść jego książek, to przecież podczas każdej kolejnej lektury na nowo trzymamy kciuki za Kmicica, Wołodyjowskiego czy Skrzetuskiego. Wspólna lektura to również doskonały moment, by odczytać ten tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach.

________________________

(red.)

Mat. nadesłane przez naszą korespondentkę.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook