13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Narodziny gwiazdy. Michał Tyrański – utalentowany muzyk z Tucholi wystąpi przed publicznością Olsztyna!

2 min read

W 2012 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie trąbki Romana Grynia. 

Umiejętności gry na trąbce doskonalił na wielu kursach muzycznych u wybitnych pedagogów, takich jak Konradin Groth, Wolfgang Bauer, Tomasz Ślusarczyk, Johann Plietzch, Paul Archibald, Andrew Balio, Richard Giangiulio, Alex Jokiipi, Gabriele Cassone.
Jest laureatem wielu konkursów muzycznych, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie dla Trębaczy w kategorii otwartej w Tarnopolu (Ukraina 2010), pierwszego miejsca na VI Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w konkursie solistów w kategorii otwartej, trzeciego miejsca w konkursie studiów orkiestrowych, który odbył się w Kaliszu w 2011 r. oraz pierwszego miejsca na IX Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w kategorii otwartej, solistów w Brnie w 2013 r. 

Od 2008 r. jest solistą Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, a od 2012 r. na stałe współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. 

Od 2010 r. jest muzykiem Polskiej Orkiestry XVIII wieku, współpracującej z Paulem Eswoodem, wybitnym angielskim kontratenorem. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z orkiestrą Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, zespołem Capella Bydgostiensis, orkiestrami Sinfonia Juventus i Sinfonia Nordica, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Orkiestrą Symfoników Gdańskich, z Festiwalem Wagnerowskim „Młodzi grają Wagnera” w Sopocie, z zespołami Muzyki Dawnej La Tempesta, Arte dei Suonatori oraz Wrocławską Orkiestrą Barokową.

Brał udział w licznych nagraniach, w tym między innymi z zespołem muzyki dawnej Arte dei Suonatori dla wydawnictwa BIS oraz projektu muzycznego „Lady Pank Symfonicznie” dla Universal Music Group. 
Obecnie jest studentem drugiego roku studiów drugiego stopnia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie trąbki naturalnej Tomasza Ślusarczyka.

 ***

 

Michał weźmie udział w koncercie symfonicznym 22 listopada, będzie oczywiście solistą koncertu (hic!)!

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje: Wolfganga Amadeusa Mozarta– Uwerturę do opery Czarodziejski flet KV 620 ,Josepha Haydna – Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur i Giuseppe Torelliego – Koncert D-dur G. 28 oraz Edwarda Williama Elgara – wariacje „Enigma” op. 36.

Kasa Filharmonii czynna pn-pt 10.00-18.00 oraz na dwie godziny przed koncertem. Bilety w cenie : normalny 40 zł ,ulgowy 30 zł, karta melomana 20 zł.

Serdecznie zapraszamy i trzymajmy kciuki za naszą gwiazdę!

__________________

(red.)

Żródło: Facebook

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook