19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nasz powiat okazał się być odpornym na oszustów działających metodą „na wnuczka”

2 min read

Szeroka kampania informacyjna, o oszustach, którzy swój proceder przenieśli do nas  przyniosła zamierzony efekt. Wraz z naszymi policjantami wykorzystaliśmy najszybszą formę informacji – Internet, aby dotrzeć do każdego Naszego Czytelnika i Widza.

O działaniach oszustów informowaliśmy na bieżąco, przedstawiając fakty i metody działań przestępców. Udało się, pomimo wielu prób, oszuści przekonali się, że na naszym terenie „biznesu” nie zrobią. Według naszych ustaleń przestępcy podjęli przynajmniej 25 prób oszukania ludzi, wykorzystując obrazowe historyjki, bardzo łatwe do weryfikacji. Powiedzmy sobie szczerze, nie byli zbyt lotni, można nawet pokusić się o kolokwializm i stwierdzić, że tym razem mieliśmy do czynienia ze zwyczajnymi cymbałami, którzy liczyli na to, że jesteśmy naiwni.

Nie docenili mieszkańców, obronili się, zgłaszając policjantom prawie wszystkie przypadki. Ciekawostką jest też fakt, że oszuści próbowali swoich sił również w konfrontacji z naszą redakcją, tutaj zachowali przytomność, po jednym zdaniu zamienionym z szefem portalu, natychmiast się wyłączyli, poszli nawet o krok dalej… wyłączając telefon.

Pomimo wielu prób, które podjęliśmy, telefon pozostawał wyłączony.

Obecnie otrzymaliśmy informację z miejscowości Koło ( wielkopolskie)  o tym, że swój proceder rozpoczęli oszuści, którzy szukają swoich ofiar wśród hodowców drobiu, a wszystko w związku z zakazem ich wypuszczania. Uwaga! W tych próbach dochodzi do spotkań twarzą w twarz! Oszust podaje się za weterynarza lub za policjanta, czasami w oszustwie biorą udział dwie osoby jednocześnie!

Namawiamy do zachowania ostrożności i zakupu środków zapobiegawczych, prawnie dopuszczonych do użycia, tak na wszelki wypadek. W każdym przypadku informujemy najbliższy posterunek.

Zachowajmy czujność i brońmy się!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook