20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nasza żywność na targach w Berlinie, powiat tucholski znowu zaspał?

2 min read

Tradycyjnie, już po raz 25., nasz region bierze udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Te największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, o bardzo długiej tradycji, startują dziś (19 stycznia) i trwać będą do 28 stycznia.

O randze imprezy świadczy liczba wystawców i liczba odwiedzających, a także to, że zainteresowanie nią stale rośnie. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych wystawia się ponad 1,5 tysiąca producentów, stoiska odwiedza 400 tysięcy gości. W styczniu w Berlinie spotykają się wytwórcy żywności z całego świata, którzy promują tu swoje marki i testują gusty konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej i ekonomicznej.

 

W tym roku Kujawsko-Pomorskie prezentuje się w Berlinie po raz 25. Z tej okazji gości stoiska podejmiemy jubileuszowym tortem.

 

Stoisko naszego regionu (hala 11.2, stoisko nr 115) na powierzchni 96 metrów kwadratowych obejmuje ekspozycję i promocję produktów tradycyjnych i żywności wysokiej jakości – m.in. owoców i warzyw oraz ich przetworów, wyrobów wędliniarskich, ryb, gęsiny i wyrobów cukierniczych. Prezentujemy też filmy i zdjęcia promujące walory turystyczne Kujaw i Pomorza.

 

W ramach regionalnej ekspozycji prezentują się:

  • firma Marwit ze Złejwsi Wielkiej pow. toruński
  • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi z Wróbli pow. inowrocławski
  • PPUH Kwiecińscy z Bożejewiczek pow. żniński
  • Spiżarnia Kujawsko-Pomorska z Przysieka pow. toruński
  • Polski Związek Wędkarski oddział Toruń

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook