CZWARTKOWE ŚWIĘTO SIATKÓWKI ZA NAMI !

W czwartek 28 września 2017 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej im. Janusza Czapiewskiego o Puchar Burmistrza Tucholi.

W najmłodszej kategorii tj. młodziczka rocznik 2004 wystartowało sześć zespołów: LSK KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI, UKS CULMEN CHEŁMNO, TKS-T BUDOWLANI TORUŃ, MUKS JOKER ŚWIECIE, KS PAŁAC BYDGOSZCZ, MLKS TUCHOLANKA TUCHOLA.

Ponad 60 zawodniczek zagościło w tucholskiej hali widowiskowo – sportowej, każdej ekipie towarzyszyło jedno przesłanie – zwycięstwo. Dzisiejszego popołudnia mogliśmy obserwować u najmłodszych adeptów siatkówki, ambicję i wolę walki. Każda z zawodniczek chciała zaprezentować wraz ze swoim zespołem dobrą, otwartą siatkówkę, szukając swojej szansy na wygranie kolejnego spotkania z przeciwniczkami. Trenerzy wszystkich ekip potraktowali rozgrywki jako sprawdzian przed sezonem ligowym, który rusza już 7 października.

Jednak najważniejszym przesłaniem naszego święta, które będzie trwało aż do niedzieli jest Nasz Przyjaciel – Paweł Hoppe, dla którego organizujemy akcję charytatywną – cieszymy się, że możemy w tak symboliczny sposób pomóc.

Oficjalnego rozpoczęcia w piątek dokonał Dariusz Karnowski, kierownik sekcji piłki siatkowej MLKS Tucholanka a oficjalnego zakończenia i rozdania nagród dokonał Pan Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

 

Wyniki w grupach:

Grupa A:

  MECZE SETY PUNKTY  
LP. Nazwa drużyny UKS CULMEN CHEŁMNO II TKS-T BUDOWLANI TORUŃ MLKS TUCHOLANKA PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac. miejsce
A 1 UKS CULMEN CHEŁMNO II 2:0 (25:15; 25:23) 1:1 (21:25; 25:15) 3 1 1 3 1 96 78 I
A 2 TKS-T BUDOWLANI TORUŃ 0:2 (15:25; 23:25) 0:2 (16:25; 15:25) 0 0 2 0 4 69 100 III
A 3 MLKS TUCHOLANKA 1:1 (25:15; 21:25) 2:0 (25:16; 25:15) 3 1 1 3 1 90 77 II

 

Grupa B:

  MECZE SETY PUNKTY  
LP. Nazwa drużyny KS PAŁAC BYDGOSZCZ MUKS JOKER ŚWIECIE LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac. miejsce
B 1 KS PAŁAC BYDGOSZCZ 1:1(25:19; 21:25) 2:0(25:8; 25:5) 3 1 1 3 1 96 57 I
B 2 MUKS JOKER ŚWIECIE 1:1(19:25; 25:21) 2:0(25:15; 25:6) 3 1 1 3 1 94 66 II
B 3 LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI 0:2 (8:25; 5:25) 0:2 (14:25; 6:25) 0 0 2 0 4 33 100 III

 

Mecze półfinałowe – A1 – B2:

LP. Nazwa drużyny UKS CULMEN CHEŁMNO MUKS JOKER ŚWIECIE miejsce
1 UKS CULMEN CHEŁMNO 0:2 (17:25; 19:25) II
2 MUKS JOKER ŚWIECIE 2:0 (25:17; 25:19) I

 

Mecze półfinałowe – B1 – A2:

LP. Nazwa drużyny KS PAŁAC BYDGOSZCZ MLKS TUCHOLANKA miejsce
1 KS PAŁAC BYDGOSZCZ 2:0 (25:11; 25:18) I
2 MLKS TUCHOLANKA 0:2 (11:25; 18:25) II

 

MECZE O MIEJSCA:

  MECZ O MIEJSCE I  
LP. Nazwa drużyny KS PAŁAC BYDGOSZCZ MUKS JOKER ŚWIECIE miejsce
1 KS PAŁAC BYDGOSZCZ 2:1 (25:13; 26:28; 15:12) I
2 MUKS JOKER ŚWIECIE 1:2 (1:25; 28:26; 12:15) II

 

  MECZ O MIEJSCE III  
LP. Nazwa drużyny UKS CULMEN CHEŁMNO MLKS TUCHOLANKA miejsce
1 UKS CULMEN CHEŁMNO 2:0 (25:18; 25:16) III
2 MLKS TUCHOLANKA 0:2 (18:25; 16:25) IV

 

  MECZ O MIEJSCE V  
LP. Nazwa drużyny TKS-T BUDOWLANI TORUŃ LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI miejsce
1 TKS-T BUDOWLANI TORUŃ 2:0 (25:18; 25:17) V
2 LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI 0:2 (18:25; 17:25) VI

 

Organizatorzy wyróżnili najlepszą zawodniczkę w każdym zespole oraz przyznali nagrody indywidualne:

MLKS TUCHOLANKA AGATA LENARTOWICZ
MUKS JOKER ŚWIECIE AGATA WAMKA
UKS CULMEN CHEŁMNO MAŁGORZATA TYCNER
KS PAŁAC BYDGOSZCZ JULIA KIESZKOWSKA
LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI EMILIA ORZECH
TKS-T BUDOWLANI TORUŃ POLA BUJNAROWSKA

 

Najlepsza rozgrywająca – OLIWIA LUBOWICZ – KS PAŁAC BYDGOSZCZ

Najlepsza libero – WIKTORIA TRZCIŃSKA – UKS CULMEN CHEŁMNO

Najlepsza atakująca – JULIA FROEHLKE – KS PAŁAC BYDGOSZCZ

Najlepsza środkowa bloku – NATALIA JASIŃSKA – MUKS JOKER ŚWIECIE

Najlepsza przyjmująca – JULIA BUDZIŁO – KS PAŁAC BYDGOSZCZ

Organizatorzy wyróżnili i podziękowali trenerom za wsparcie i promocję turnieju:

MLKS TUCHOLANKA DAWID SIEMIŃSKI
MUKS JOKER ŚWIECIE ANDRZEJ NADOLNY
UKS CULMEN CHEŁMNO KAROL ROSOŁOWSKI
KS PAŁAC BYDGOSZCZ AGNIESZKA MALINOWSKA
LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI ARKADIUSZ FRIDEHL
TKS-T BUDOWLANI TORUŃ MAGDALENA KLUZIŃSKA

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju, następującym osobom, instytucjom:

  1. Burmistrz Tucholi Pan Tadeusz Kowalski,
  2. Gmina Tuchola,
  3. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi Pan Janusz Zawadziński,
  4. Marcin Pochwałowski – Hotel „Pod Jeleniem”,
  5. Dyrektor Parku Narodowego Bory Tucholskie Janusz Kochanowski,
  6. Prezes Przedsiębiorstwa Hydrauliki Siłowej Hydrotor S.A. Wacław Kropiński,
  7. Pani Kinga Czapiewska,
  8. Kazimierz Stucki,
  9. Paweł Kukielski,
  10. Rodzicom, kibicom i zawodniczkom.

Serdecznie zapraszamy już dzisiaj tj. 29 września na Turniej Piłki Siatkowej im. Janusza Czapiewskiego o Puchar Burmistrza Tucholi w kategorii młodziczka rocznik 2003, 12 zespołów, ponad 120 zawodniczek, wiele emocji i niezapomnianych wrażeń !


Mat.Dariusz Karnowski