Finał konkursu plastycznego pt. „Oblicze Dzieciątka Jezus, które powitali Trzej Królowie”

Dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi miała miejsce ważna uroczystość, nagrodzono młodych i bardzo młodych artystów za niezwykłe prace…

Na konkurs nadesłano łącznie 152 prace w czterech kategoriach wiekowych:

  • przedszkolacy – 33 prace,
  • uczniowie klas I-III szkół podstawowych – 65 prac,
  • uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum – 50 prac,
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli – 4 prace

z czego 2 prace zdyskwalifikowano ze względu na niewłaściwy format, a 4 prace zakwalifikowano spoza Gminy Tuchola.

Celem konkursu było:

  • rozwijanie wyobraźni i prezentacja pasji plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • kształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci, młodzieży i dorosłych wobec tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jury przy ocenie brało pod uwagę aspekt teologiczny, samodzielność wykonania, zgodność z tematem, estetykę wykonania – według kategorii wiekowej.

 

Jury w składzie:

  • Agnieszka Joppek – pracownik kulturalno-artystyczny Tucholskiego Ośrodka Kultury – przewodnicząca jury
  • Justyna Drewek – bibliotekarz – członek jury
  • Marcin Woelke – ks. Wikary z Parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi – członek jury

po zapoznaniu się z pracami plastycznymi postanowiło nagrodzić:

Przedszkolacy:

  • I miejsce – Tomasz Michalski – Przedszkole nr 1 w Tucholi
  • II miejsce – Aleksandra Szamocka – Szkoła Podstawowa Legbąd
  • III miejsce Marek Zabłocki – Koło plastyczne przy Tucholskim Ośrodku Kultury
  • III miejsce – Adam Marciocha – Przedszkole nr 1 w Tucholi

Uczniowie klas I – III szkół podstawowych:

  • I miejsce – Wiktor Urowski – Koło plastyczne przy Tucholskim Ośrodku Kultury
  • II miejsce – Pola Nowak – Koło plastyczne przy Tucholskim Ośrodku Kultury
  • II miejsce – Oliwia Górecka – Szkoła Podstawowa w Stobnie
  • III miejsce – Marta Kania – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  • III miejsce – Mateusz Szreiber – Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi

Uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum:

  • I miejsce – Tomasz Talaśka – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  • II miejsce – Krystian Piotrowski – Szkoła Podstawowa w Pruszczu
  • III miejsce – Dominika Baturo – Koło plastyczne przy Tucholskim Ośrodku Kultury

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli:

  • I miejsce – Angelika Wolska – Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych
  • II miejsce – Justyna Wojciechowska – dorośli
  • III miejsce – Piotr Szewczyk – Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych

 

Konkurs poetycki na napisanie kolejnej zwrotki do pastorałki „Oj Maluśki, Maluśki”

 

Na konkurs nadesłano łącznie 19 prace w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum – 4 prace,
  2. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli – 15 prac

Celem konkursu było:

  • rozwijanie pasji poetyckich i literackich wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • pielęgnowanie tradycji tworzenia i śpiewania kolęd w okresie Świąt Bożego Narodzenia,
  • kształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci, młodzieży i dorosłych wobec tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień literackich dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jury przy ocenie brało pod uwagę aspekt teologiczny, poetyckość frazy, muzyczność i melodykę utworu.

 

Jury w składzie:

  • Kazimierz Rink – poeta, członek Związku Literatów Polskich – przewodniczący jury
  • Piotr Talkowski – muzyk – członek jury
  • Marcin Woelke – ks. Wikary z Parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi – członek jury

po zapoznaniu się z tekstami literackimi postanowiło nagrodzić:

Uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum:

I miejsce – Tomasz Talaśka – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli:

  • I miejsce – Martyna Wiese
  • I miejsce – Klaudia Wieczorek
  • II miejsce – Marta Malinowska
  • II miejsce – Ewa Gac
  • III miejsce – Aleksandra Szneidrowska


(red.)

RSS
Follow by Email
Facebook