Konferencja w sprawie… ekosystemów

Rozpoczyna się długo oczekiwany sezon na… grzyby. Wydawałoby się,że kto, jak kto,ale mieszkańcy Borów Tucholskich znają się na nich równie dobrze co na… medycynie.

Nie do końca tak jest, a z odwiedzającymi nasze tereny turystami, jest jeszcze gorzej. Weźmy przykład pierwszy z brzegu, czy wiesz o tym,że twoje ukochane „zielonki” vel zielone gąski są grzybami wysokiego ryzyka? Ich wieloletnia konsumpcja może zakończyć się źle.  Prócz tego warto zdobyć wiedzę o ochronie ekosystemów, zwłaszcza teraz, kiedy nasze lasy stały się kartą przetargową w politycznym układzie, który może przynieść naszej gospodarce nieobliczalne, negatywne skutki, które są pokłosiem zaniechania działań w sprawie Act 447 Just. Może się okazać,ze nasze lasy już wkrótce przestaną być „naszymi”.

I choć tego tematu wszyscy unikają , jak ognia, warto już wiedzieć dzisiaj, co stracimy.  Już za kilka dni będzie można i o to zapytać specjalistów,którzy już zapraszają do wzięcia udziału w ciekawej konferencji pt. OBSZARY CHRONIONEGO KRAJOBRAZU W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM – ZAKRES CZYNNEJ OCHRONY EKOSYSTEMÓW

 


(red.)

RSS
Follow by Email
Facebook