Mirosław Winowiecki, Przewodniczący Rady Gminy Lubiewo mówi jak jest

Podczas 24 sesji Rady Powiatu, która odbyła się w Klonowie tematem głównym były drogi. Te, pozostające w gestii powiatu znajdują się w opłakanym stanie.

Wicestarosta, Zenon Poturalski, na jednym ze spotkań, z lokalnymi mediami powiedział kiedyś, że aby wszystkie wyremontować przy obecnym budżecie, powiat potrzebowałby stu lat!

Nie mamy tyle czasu, a tym bardziej gmina Lubiewo, gdzie drogi są w naprawdę złym stanie. Tak właściwie już dzisiaj jedynym pojazdem w którym można się czuć bezpiecznym podczas jazdy, są wytrzymałe terenówki lub… traktor.

Sytuację jasno i skrzętnie naświetlił Mirosław Winowiecki – Przewodniczący Rady Gminy Lubiewo. W swoim prawie dziesięciominutowym wystąpieniu dał jasno do zrozumienia Zarządowi Powiatu, że tak dłużej być nie może. Podstawą rozwoju tej gminy są drogi, to oczywistość od chwili, gdy tamtejsi samorządowcy postawili na turystykę.

Integralną całością dróg powinny stać się ciągi pieszo – rowerowe, które w części już są, jednak powiat zawalił sprawę,  nie doprowadzając inwestycji do końca, co było wcześniej uzgodnione.

___________________

(red.)