MISTRZ, MISTRZ WTS…! W SOBOTĘ WALCZYŁY KADETKI – TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA I SPOŁECZNA / TOKiS – PRESS

MISTRZ, MISTRZ WTS…! W SOBOTĘ WALCZYŁY KADETKI

W sobotni poranek do Tucholi zjechały się drużyny z województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego.

W kategorii kadetek zagrały:

WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK,

UKS CULMEN CHEŁMNO,

UKS KOPERNIK GAŁCZEWO,

MKS SOKÓŁ MOGILNO,

LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI,

UKS SPRINT CEKCYN,

MUKS SPARTAKUS LNIANO,

TS SOPOCKI POTOK KAMIONKA

oraz gospodynie turnieju MLKS TUCHOLANKA.

W sobotnich rozgrywkach nie brakowało emocji, zwłaszcza w drugich setach. Rewelacyjnymi zagrywkami mógł pochwalić się zespół  z WŁOCŁĄWKA, a w szczególności Natalia Matusiak, która potrafiła w jednym secie bezpośrednio z zagrywki zdobyć 18 punktów.

Świetną grę na siatce prezentowała środkowa bloku UKS KOPERNIK GAŁCZEWO Joanna Dąbrowska oraz zawodniczka WTS WŁOCŁAWEK Aleksandra Zarzycka. Skuteczną w ataku okazała się zawodniczka z UKS CULMEN CHEŁMNO Jagoda Dych. Pierwszy etap rozgrywek to mecze w grupach,  gdzie grano systemem każdy z każdym.

Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes MLKS Tucholanka Pan Janusz Zawadzinski. Wręczenia nagród podczas uroczystego zakończenia turnieju dokonali: Przedstawiciele Związku Solidarność Hydrotorbis – Pan Zdzisław Edwarczyk i Stanisław Nowacki.

Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych grupach:

GRUPA A

MECZE SETY PUNKTY miejsce
LP. Nazwa drużyny A 1 A 2 A 3 PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac.
A 1 UKS CULMEN CHEŁMNO 2:0 (25:11;25:9) 2:0 (25:9;25:12) 4 2 0 4 0 100 41 I
A 2 LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI 0:2 (11:25;9:25) 2:0 (25:11;25:16) 2 1 1 2 2 70 77 II
A 3 CEKCYN II 0:2 (9:25;12:25) 0:2 (11:25;16:25) 0 0 2 0 4 48 100 III

 

 

 

 

 

GRUPA B

MECZE SETY PUNKTY miejsce
LP. Nazwa drużyny B 1 B 2 B 3 B 4 PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac.
B 1 WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK 2:0 (25:11;25:16) 2:0 (25:19;25:20) 2:0 (25:2;25:20) 6 3 0 6 0 150 88 I
B 2 MUKS SPARTAKUS LNIANO 0:2 (11:25;16:25) 0:2 (20:25;17:25) 1:1 (25:16;17:25) 1 0 3 1 5 106 141 III
 B 3 MKS SOKÓŁ MOGILNO 0:2 (19:25;20:25) 2:0 (25:20;25:17) 2:0 (25:17;25:12) 4 2 1 4 2 139 116 II
B 4 TS SOPOCKI POTOK KAMIONKA 0:2 (2:25;20:25) 1:1 (16:25;25:27) 0:2 (17:25;12:25) 1 0 3 1 5 82 142 IV

 

 

GRUPA C

MECZE SETY PUNKTY miejsce
LP. Nazwa drużyny C 1 C 2 C 3 PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac.
C 1 UKS KOPERNIK GAŁCZEWO 2:0 (25:19;25:11) 2:0 (25:16;25:18) 4 2 0 4 0 100 64 I
C 2 MLKS TUCHOLANKA 0:2 (19:25;11:25) 2:0 (25:16;25:12) 2 1 1 2 2 80 78 II
C 3 CEKCYN I 0:2 (16:25;18:25) 0:2 (16:25;12:25) 0 0 2 0 4 62 100 III

 

Po obiedzie przyszedł czas na rozegranie meczów w grupach o miejsca, systemem każdy z każdym. Poniżej przedstawiamy zestawienie wyników:

 

GRUPA D o miejsca I-III

  MECZE SETY PUNKTY miejsce
LP. Nazwa drużyny D 1 D 2 D 3 PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac.
D 1 WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK 2:0 (25:5;25:14) 1:1 (25:18;25:27) 3 1 1 3 1 100 64 I
D 2 UKS CULMEN CHEŁMNO 0:2 (5:25;14:25) 2:0 (25:23;25:21) 2 1 1 2 2 69 94 II
D 3 UKS KOPERNIK GAŁCZEWO 1:1 (18:25;27:25) 0:2 (23:25;21:25) 1 0 2 1 3 89 100 III

 

GRUPA E o miejsca IV-VI

MECZE SETY PUNKTY miejsce
LP. Nazwa drużyny E 1 E 2 E 3 PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac.
E 1 MKS SOKÓŁ MOGILNO 2:0 (25:19;27:25) 2:0 (25:23;25:16) 4 2 0 4 0 102 83 IV
E 2 MLKS TUCHOLANKA 0:2 (19:25;25:27) 1:1 (25:22;8:25) 1 0 2 1 3 77 99 VI
E 3 LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI 0:2 (23:25;16:25) 1:1 (22:25;25:8) 1 0 2 1 3 86 83 V

 

 

GRUPA F o miejsca VII-X

MECZE SETY PUNKTY miejsce
LP. Nazwa drużyny F 1 F 2 F 3 F 4 PUNKTY wyg. przegr/ remis wyg. przegr zdob. strac.
F 1 MUKS SPARTAKUS LNIANO 2:0 (25:20;25:11) 2:0 (25:20;25:10) 1:1 (25:17;20:25) 5 2 1 5 1 145 10 VIII
F 2 CEKCYN I 0:2 (20:25;11:25) 2:0 (25:11;25:23) 0:2 (19:25;17:25) 2 1 2 2 4 117 134 IX
 F 3 CEKCYN II 0:2 (20:25;10:25) 0:2 (11:25;23:25) 0:2 (9:25;8:25) 0 0 3 0 6 81 150 X
F 4 TS SOPOCKI POTOK KAMIONKA 1:1 (17:25;25:20) 2:0 (25:19;25:17) 2:0 (25:9;25:8) 5 2 1 5 1 142 98 VII

 

Organizatorzy wyróżnili najlepszą zawodniczkę w każdym zespole oraz przyznali nagrody indywidualne:

UKS CULMEN CHEŁMNO WERONIKA SEECHBER
WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK TAMARA BANASZAK
MUKS SPARTAKUS LNIANO MAJA KOWALIK
UKS SPRINT CEKCYN I MARTYNA RYBAK
UKS SPRINT CEKCYN II DIANA BRYGMAN
TS SOPOCKI POTOK KAMIONKA IZABELLA BUŁAJ
LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI WERONIKA CZAPIEWSKA
UKS KOPERNIK GAŁCZEWO WIKTORIA KLONOWSKA
MKS SOKÓŁ MOGILNO MONIKA ŁUCZAK
MLKS TUCHOLANKA WIKTORIA PIELESIAK

 

Najlepsza rozgrywająca – ZUZANNA KRYCH – UKS CULMEN CHEŁMNO

Najlepsza libero – PAULINA KOPCZYŃSKA – UKS KOPERNIK GAŁCZEWO

Najlepsza atakująca – JAGODA DYCH – UKS CULMEN CHEŁMNO

Najlepsza środkowa bloku – ALEKSANDRA ZARZYCKA – WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK

Najlepsza przyjmująca – ZUZANNA MALINOWSKA – WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK

NAGRODA MVP TURNIEJU W POSTACI TABLETU UFUNDOWANA PRZEZ ZWIĄZEK SOLIDARNOŚCI HYDROTORBIS OTRZYMAŁA NATALIA MATUSIAK – WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK

Organizatorzy wyróżnili i podziękowali trenerom za wsparcie i promocję turnieju:

UKS CULMEN CHEŁMNO LESZEK PLAK
WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK ANGELIKA GÓRSKA
MUKS SPARTAKUS LNIANO RAFAŁ ZIÓŁKOWSKI
UKS SPRINT CEKCYN I PATRYCJA DĘBICKA
UKS SPRINT CEKCYN II PATRYCJA DĘBICKA
TS SOPOCKI POTOK KAMIONKA MAREK ROSTEK
LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI ARKADIUSZ FRIDEHL
UKS KOPERNIK GAŁCZEWO JAKUB FILIŃSKI
MKS SOKÓŁ MOGILNO PRZEMYSŁAW WODZIEŃ
MLKS TUCHOLANKA EWA DOMJAN

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju, następującym osobom, instytucjom:

  1. Burmistrz Tucholi Pan Tadeusz Kowalski,
  2. Gmina Tuchola,
  3. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi Pan Janusz Zawdzinski,
  4. Marcin Pochwałowski – Hotel „Pod Jeleniem”,
  5. Dyrektor Parku Narodowego Bory Tucholskie Janusz Kochanowski,
  6. Związek Solidarności Hydrotorbis,
  7. Prezes Przedsiębiorstwa Hydrauliki Siłowej Hydrotor S.A. Wacław Kropiński,
  8. Pani Kinga Czapiewska,
  9. Kazimierz Stucki,
  10. Paweł Kukielski,
  11. Konrad Januszewski,
  12. Marcin Kukielski,
  13. Rodzicom, kibicom i zawodniczkom.

Serdecznie zapraszamy już jutro tj. 1 października na ostatnie zmagania w Turnieju Piłki Siatkowej im. Janusza Czapiewskiego
o Puchar Burmistrza Tucholi w kategorii OPEN KOBIET, 11 zespołów, ponad 120 zawodniczek, wiele emocji i niezapomnianych wrażeń !


Mat. Dariusz Karnowski