NIE KUPUJ ALKOHOLU NIEZNANEGO POCHODZENIA!!!

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że  na naszym terenie pojawiły się osoby, które handlują alkoholem, świństwem  nieznanego pochodzenia. Problem narasta wprost proporcjonalnie do zwyżki cen napojów alkoholowych, proponowanych w sklepach.

Za kilkanaście, może kilkadziesiąt godzin, lokalne media obiegnie informacja o tym, że w naszym powiecie (celowo uogólniamy) doszło do tragedii, zmarły dwie osoby, być może właśnie one stały się ofiarami wspomnianego problemu. Wkrótce w tej sprawie pojawi się oficjalny komunikat policyjny. Jednak nasza redakcja nie opublikuje go, nie chcemy potęgować bólu najbliższych.

OSTRZEGAMY tych wszystkich, którzy chcąc zaoszczędzić parę złotych zaopatrują się w alkohol u osób, które w sposób nielegalny handlują nim.

Policjanci nie pozostawiają złudzeń, ci ludzie będą potraktowani z całą surowością polskiego prawa. Sprzedaż, być może trucizny, powinna zostać zdławiona w zarodku, co leży w interesie wszystkich. Powinniśmy wspólnie wyplenić ten proceder, temu służą odpowiednie służby, instytucje i numery telefonu, znamy je wszyscy, można też skontaktować się z naszą redakcją (tokistuchola@gmail.com). W każdym przypadku zagwarantowana jest anonimowość.

Należy sobie uzmysłowić fakt, że jeżeli nie zareagujemy my, będą umierały kolejne osoby. Oczywiście, każdy w takich przypadkach ma dylematy natury moralnej, jednak zadajmy sobie pytanie, czy kiedy dojdzie już do tragedii, a my będziemy mieli świadomość tego, że mogliśmy wszystkiemu zapobiec, jak będziemy się z tym czuli?

Jak współwinni…, balast na całe życie, no, chyba, że sumienie jest dla niektórych czystą abstrakcją.

________________________

(red.)

RSS
Follow by Email
Facebook