Powiat Tucholski zakupił 60 markowych komputerów, które trafią do trzech szkół

Po serii „drogowych” wpadek,  tucholskie starostwo odbudowuje swój nadszarpnięty image.

Powiat Tucholski dzięki poczynionym oszczędnościom zakupił 60 markowych komputerów wraz z systemem operacyjnym dla swoich szkół – 40 zestawów komputerów stacjonarnych z monitorami 22 calowymi i 20 laptopów. Parametry sprzętu dobrane zostały dokładnie według potrzeb nauczycieli realizujących podstawę programową co nie zawsze udaje się zrobić do końca kiedy np. realizujemy zakupy z projektów unijnych. Komputery trafiły do trzech szkół powiatowych: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych i Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych.

Ponieważ w nowym projekcie ramowych planów nauczania zwiększono liczbę godzin informatyki o ponad 50% więc już teraz musimy być do tego przygotowani także sprzętowo a nowo pozyskany  sprzęt  powinien nam to ułatwić.

Modernizacja pracowni komputerowych idealnie wpisuje się w zapisy zawarte w strategii rozwoju edukacji w powiecie tucholskim. Jest to już kolejny etap wymiany i unowocześniania sprzętu komputerowego w szkołach powiatowych ponieważ w zeszłym roku w nowoczesne zestawy komputerowe wzbogaciły się dwie pracownie szkolne.

Obecnie w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych realizowany jest program pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego  „Klasa z ECDL-em”  który umożliwia uzyskanie preferencyjnie  certyfikatów ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) naszym uczniom.

Wiemy że w dobie konkurencji na rynku edukacji oprócz poziomu kształcenia w naszych szkołach ważne jest także wyposażenie w pomoce dydaktyczne na co zwracają uwagę nie tylko uczniowie z powiatu tucholskiego ale także z powiatów ościennych którzy dokonali wyboru naszych szkół.

Koszt zakupu sprzętu wyniósł  łącznie 70 tysięcy złotych.

___________________

Informacje nadesłane.

 

RSS
Follow by Email
Facebook