Prezydent Trump jest już w Polsce!

O godz. 22:15  na lotnisku Chopina w Warszawie wylądowała latająca forteca Donalda Trumpa Air Force One. Chwilę wcześniej wylądował bliźniaczy samolot prezydencki – wabik. Rozpoczyna się 14-sta wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Prezydenta Donalda Trumpa przywitali: szef MSZ Witold Waszczykowski oraz szef Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski. Po powitaniu kolumna prezydencka z dwiema limuzynami – „bestiami” przejechała ulicami Żwirki i Wigury, Raszyńską i Alejami Jerozolimskimi do hotelu Marriott.

W czwartek (jutro)  o 9:25 polski prezydent pan Andrzej Duda oficjalnie przywita Donalda Trumpa. Następnie odbędzie się prezydencka rozmowa „w cztery oczy” z amerykańskim gościem. Oficjalne przemówienie prezydenta Trumpa do Polaków odbędzie się o godzinie 13-stej, będziemy ją emitować „na żywo”.

Z ostatniej chwili: Dzisiaj w nocy zostanie podpisana umowa pomiędzy resortem obrony narodowej a Ministerstwem Obrony Stanów Zjednoczonych, dotyczące nabycia przez Polskę systemu rakietowego PATRIOT.


(red.)