Przebudowa ulicy Cegielnianej w Tucholi – projekt.

Dwie newralgiczne arterie miasta: Cegielniana i Warszawska, to właśnie tutaj szybciej bije serce kierowców i pieszych, którzy pokonując przejścia dla pieszych ryzykują.

Stłuczki, zdarzenia na przejściach dla pieszych, ciasne i źle wykonane rondo, na szczęście jedyne o tak potężnym znaczeniu i wszechobecne korki drogowe, to szara codzienność Tucholi. Nic dziwnego, że mieszkańcy od lat żądają obwodnicy Tucholi. Niestety, prócz mętnych obietnic niczego nie uzyskaliśmy. Mieszkańcy bez wahania wskazują odpowiedzialnego za ten stan urzędnika. Niestety, to kompetencje marszałka województwa i jego dobra wola, niestety, tej nie ma zbyt wiele, a kiedy sytuacja staje na ostrzu noża, wyprasza się z kluczowych spotkań media. To polityka daleka od normalności. Na szczęście kadencja urzędnika już niedługo się zakończy, być może następca popatrzy na Tucholę i jej problemy bardziej łaskawym okiem. Odległa perspektywa.

Wmówiono nam inny pomysł, remont DW 240, który właśnie się zaczyna, władze wojewódzkie doraźnie próbują rozwiązać problemy drogowe miasta, cóż, dobre i to, ale perspektywa obwodnicy praktycznie obumiera i nikt tego z lokalnych samorządowców nie zmieni.

Ulica Cegielniana zmieni się, oczywiście nikt nie wyburzy usytuowanych tutaj budynków, ale zmieni się jej infrastruktura. Plany są bardzo ambitne, a rozładowanie zatorów przy rondzie poprzez zastosowanie prawoskrętu na dawnym terenie Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej bez wątpienia usprawni ruch, kto wie, może również wzięto pod uwagę problemy z wyjazdem mieszkańców z okolicznych posesji, co w tej chwili jest prawdziwym horrorem.

Obejrzyjmy szczegóły projektu.

Kliknij dwukrotnie obrazek, aby go powiększyć


(red.)

Mat. dzięki uprzejmości UMiG w Tucholi