Tęsknicie do prawdziwej zimy? Cyklon Dieter ją zagwarantuje!

Kilka dni temu gościliśmy orkan Barbara, po którym Polska przypomina „mielonkę”, teraz to, co pozostało pokryje śnieg, który zapewni nam dla odmiany cyklon o dźwięcznej nazwie, a właściwie imieniu – DIETER.

wpływ rozległego układu niżowego Dieter znad Morza Norweskiego, w środę od zachodu wkroczy do kraju związany z niżem front atmosferyczny. Zimne, stare powietrze arktyczne zacznie być od zachodu wypierane przez cieplejsze masy powietrza polarnego.

W nocy ze środy na czwartek nastąpić ma duża zmiana w pogodzie. Aktywny front atmosferyczny przyniesie śnieżyce wędrujące od zachodu w głąb kraju. W czwartek cała Polska będzie już w masie powietrza polarnego i w opadach. Niż ulokuje się nad Skandynawią i będzie kształtował pogodę w Polsce do poniedziałku 16 stycznia.

Tucholi nic specjalnego nie zagraża z wyjątkiem lenistwa drogowców RZDW w Tucholi oraz letnich opon w samochodach niektórych kierowców z okolicznych wsi, którzy na szczęście pojawią się w Tucholi dopiero we wtorek, czyli wtedy, kiedy będzie już po wszystkim, ale uważać trzeba.

Warto przygotować sobie sprzęt do odśnieżania oraz ciepłe kurtki, przydadzą się.

___________________

(red.)

(mrf.)

Fot. gobajka.pl