24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Nie ma ludzi niezastąpionych” – radny Jerosławski szuka etatów kosztem emerytów

2 min read

Podczas V sesji rady Miasta działo się wiele cudów , jednak ten przebił wszystkie…

Radny Jerosławski ponownie stał się gwiazdą piątkowego przedpołudnia, a to za sprawą swojego wystąpienia w którym w sposób wyjątkowo przykry odniósł się do radnej Madej. Zostawmy szczegóły, bo nie przystoi cytować ich na łamach TOKiS-a.  Kontekst sprawy był prosty – kolejne zarzuty dotyczące niegospodarności osób, które mają silę sprawczą (pracodawcy) w stosunku do zatrudnianych, którzy według radnego, zbyt wiele zarabiają, lub będąc w wieku emerytalnym zajmują etaty młodym. Radny stwierdził, że nie ma ludzi niezastąpionych.

Innymi słowy pracowników doświadczonych, z długoletnim stażem pracy należy się pozbyć, a w ich miejsce przyjąć młodszych po uprzednim ich przeszkoleniu. Tym samym pan radny przepięknie wpisuje się w komunistyczna przeszłość, gdzie pewnym osobom dawano wilczy bilet. Co jeszcze ciekawsze, radny podważa prawo pracy, które jak do tej chwili wszystkich jeszcze obowiązuje.

Dywagacjom radnego wydaje się nie być końca, ale wywód burmistrza, logiczny i mający formalne oparcie nie pozostawia złudzeń – radny ponownie minął się z prawdą.

Tak to już jest na tym świecie, że ludzie się starzeją, a eliksiru młodości jeszcze nie odkryto i jak to w życiu bywa, proces ten dotyczyć będzie nawet obecnych, zacietrzewionych radnych, którzy w przyszłości sami mogą zostać „zastąpionymi”.

________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook