23 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Nie możemy udzielić żadnych informacji…” – GEOFIZYKA TORUŃ, czyli… TAJNE PRZEZ POUFNE

2 min read

Wszelkie nasze próby pozyskania nawet najdrobniejszych informacji tutaj i teraz spełzły na niczym. Scenariusz od lat jest zawsze ten sam – jesteśmy odsyłani do przełożonych, którzy podobno udzielają informacji prasie. Nie stać nas na to, aby poszukiwać ich na drugim końcu Polski lub powiatu. Szalenie deprymującym jest zachowanie cywilnej firmy, która zachowuje się jak tajna jednostka wojskowa w stanie gotowości.

W Tucholi ponownie pojawili się dość kłopotliwi goście. Miasto ponownie pokryła siec kabli, które ułożono nawet na terenach prywatnych. Pracujący wjeżdżają ciężkim sprzętem w miejsca, które na co dzień ciężko pokonać pieszo. Poszukują bogactw naturalnych w tym przypadku gazu. Wszytko jedno, czy to plaża,  toń Głęboczka, czy też okolice „Dąbrusia” wraz z ujęciem wody dla miasta, wielkie pojazdy, wstrząsarki  jadą powoli, często się zatrzymując, ich zadaniem jest wykonywanie sztucznych wstrząsów, to element dość skomplikowanego badania gruntu. Skala działania geologów jest na tyle duża, że można mieć nadzieję, że coś zostanie odkryte, nikt przecież nie zainwestuje tak wielkich pieniędzy w ciemno. Oczywiście to spekulacje, ponieważ praktycznie każdy z napotkanych przez nas  pracowników boi się mówić cokolwiek. Niebywałe, czy mamy do czynienia z tak strategicznymi informacjami, że nawet filmowanie pracujących maszyn stanowi problem?

Tego nam nie zabronicie!

 

Kable na ulicą podtrzymywane są przez wiotkie tyczki.

Wygląda to tak, jakby sąsiad od sąsiada „pożyczał prąd”:)

Wstrząsarki poruszają się wolno i w zespołach ustawione jeden za drugim.

To własnie ten element powoduje wibracje, które w postaci niewielkiej fali sejsmicznej dociera do wnętrza skorupy ziemskiej.Na podstawie odbicia fali, detektory na powierzchni rejestrują ewentualne znalezisko.

Gigantyczne koła są gotowe do pokonania każdego terenu.

 

_____________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook