15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nie tylko Fojutowo. Kolejny akwedukt naszych Borów

1 min read

Akwedukty, piękna atrakcja, która zagarnęło urocze Fojutowo, a fakty są odrobinę inne, bo do obejrzenia zostały nam jeszcze dwa, równie ciekawe, ale prawie nieznane. Dzisiaj nasze dwukołowe bolidy docierają do Radonka, ale zanim tam dotrzemy, po drodze, są przepięknie położone Barłogi.

Tak, to właśnie tutaj można obejrzeć np. żurawie, które są wyjątkowo tolerancyjne wobec ludzi. Oczywiście nie wskażemy miejsca ze zrozumiałych względów, ale fotki mamy. Obejrzyjmy część pierwszą galerii.

I wspomniany akwedukt. Znajduje się na przecięciu Małego Kanał Brdy i Kanału Węgornia. Pod jednym z nich bez trudu można przejść ( cierpiący na klaustrofobię niech nawet nie próbują!). Prawdziwie zadziwiająca konstrukcja. Po co ją stworzono? Dla roślin. Kiedy rozejrzymy się wokół zobaczymy jak okiem sięgnąć sosny i… trawę ( tak, rośnie tam również żubrówka, zapach jest wspaniały!) I mamy odpowiedź, w dawnych czasach mieszkańcy mieli czym nakarmić zwierzęta, a w czasie wojny były to kapitalne pastwiska. Kiedy pojedziemy odrobinę dalej, odnajdziemy elektrownię wodną, ale to już zupełnie inna historia.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook