„Niebieska Godzina Wychowawcza” – JAK POMÓC DZIECIOM UWIKŁANYM W PRZEMOC DOMOWĄ?

5 marca br. z inicjatywy burmistrza Tucholi odbyło się szkolenie pn. „Niebieska Godzina Wychowawcza.” Szkolenie skierowane było w szczególności do pedagogów i nauczycieli, którzy w swojej pracy zawodowej na co dzień mają styczność z dziećmi dotkniętymi przemocą w rodzinie.

Szkolenie „Niebieska Godzina Wychowawcza” miało na celu przekazanie wiedzy na temat diagnozowania zjawiska przemocy u dzieci, radzenia sobie w komunikacji z rodzicami stosującymi przemoc wobec dzieci oraz przygotowanie do wczesnej interwencji.

Podczas szkolenia omawiano rodzaje stosowanej przemocy, analizowano zachowania dzieci będących ofiarami oraz szukano rozwiązań zapewniających wzrost bezpieczeństwa wśród uczniów uwikłanych w przemoc.

W szkoleniu wzięło udział 17 osób – nauczyciele, pedagodzy, dyrektorzy szkół oraz pracownicy socjalni.

Z ramienia Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” szkolenie prowadziła Paula Klemińska – psycholog, magister pedagogiki specjalnej, certyfikowana specjalistka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, koordynatorka działań na rzecz edukacji i integracji w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia.”

Szkolenie zostało sfinansowane ze środków gminy Tuchola w ramach realizacji „Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.”


tuchola.pl

admin

Next Post

TOKiS - PRESS TV. NOWY PARKING POWSTANIE PRZY BUDOWLANEJ W TUCHOLI

śr Mar 7 , 2018
To zadziwiające, zaledwie w kilka dni po zakończeniu kolejnej sesji Rady Miejskiej w Tucholi i po wypowiedzi radnego Waldemara Kierzkowskiego, dzisiaj odbyła się wizja lokalna w której udział wzięli: Burmistrz Tucholi, Pan Tadeusz Kowalski oraz Pani Grażyna Śmieszek – kierownik Wydziału Infrastruktury i Planowania Przestrzennego. Poco to wszystko?  Ruszy nowa, potrzebna […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook