23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Niekwestionowany sukces brata Burmistrza Tucholi stał się faktem!

2 min read

Bycie burmistrzem miasta, to niezwykły zaszczyt, dowód wielkiego zaufania lokalnej społeczności, jak się okazuje, niezależnie od długości i szerokości geograficznej.

Udowodnił tę oczywistość brat Burmistrza Tucholi – Mirosław Kowalski, który 25 maja został burmistrzem niemieckiego

Buergermeister Miroslaw Kowalski
Buergermeister Miroslaw Kowalski
Burmistrz Tadeusz Kowalski

miasta Birkenfeld.

To miejscowość i gmina w Niemczech, dokładniej w  Badenii-Wirtemberdze, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald, w powiecie Enz. Leży nad Enz (zbieżność nazw z tym samym  źródłosłowem), ok. 5 km na zachód od centrum Pforzheim, przy drodze krajowej B294 i linii kolejowej Bad Wildbad–Pforzheim.

Spójrzmy na mapę.

Birkenfeld zamieszkuje około 20 tysięcy osób, na powierzchni 213,14 km kwadratowych. Spora miejscowość i region, porównywalny z Powiatem Tucholskim.

Mirosław Kowalski urodził się oczywiście w Tucholi. Ma 48 lat, a od 25 mieszka w Niemczech. Lokalna społeczność zaufała Polakowi z pochodzenia, który 25 maja br. zapewne podobnie jak Jego brat godnie zastąpił swojego poprzednika. W tym konkretnym przypadku Petera Nauerta. Mirosław Kowalski kandydował z ramienia CDU.

Wybór nowego burmistrza nie był przypadkowym, przed tym kluczowym momentem piastował różne funkcje społeczne. Był Przewodniczącym  Grupy Miejskiej,  długoletnim członkiem Rady Miasta Birkenfelder, pracował w zarządzie gminy i stowarzyszenia powiatów z ramienia chadeków, uczestniczy aktywnie w parafii kościoła św Jakuba w Birkenfeld, którego jest prezesem.

Młodszy brat Tadeusza Kowalskiego uwielbia podróż, pielgrzymki, niestety w Jego dossier daremnie szukać informacji, czy również uwielbia rowerowe wyprawy, ale zapewne i tę pasję podziela. Tak, czy inaczej to swoisty ewenement, mamy dwóch burmistrzów, jednego od wczoraj , przed drugim szansa na reelekcję. Czy się uda? A może w razie sukcesu Tuchola zyska nowego partnera na miarę Olching? To może być interesujące doświadczenie i szansa dla obu miast. Mirosław Kowalski już wkrótce odwiedzi Tucholę. Mamy nadzieję, że uda nam się namówić obu burmistrzów do wspólnego wywiadu, oczywiście przed kamerami TOKiS – PRESS.

Obu panom gratulujemy.

___________________

(red.)

Skorzystano z materiałów:

Volksfreund nachrichten

Fot. TOKiS – PRESS, .facebook.com, Wikipedia.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook