25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nielegalne wysypisko zostanie uprzątnięte!

2 min read

Tą sprawą zajęliśmy się w maju tego roku. Przypadkowo, podczas jednego z patroli odnaleźliśmy nielegalne wysypisko śmieci przy ulicy Nad Brdą (7). Ktoś pozbył się wielkiej ilości niepotrzebnych części nadwozia różnych marek samochodów. Stworzyliśmy precyzyjną dokumentację fotograficzną, odnaleźliśmy nawet numery rejestracyjne jednego z pojazdów, co znacznie ułatwiłoby ustalenie wpierw właściciela konkretnego  pojazdu, jak również znacznie ułatwiłoby ustalenie osoby odpowiedzialnej za ten wybryk. W dobrej wierze sprawę przekazaliśmy tucholskiej POLICJI, która rzekomo podjęła czynności służbowe. Minęło sporo czasu. Otrzymaliśmy wreszcie notatkę policyjną, która prócz tego, że jest wybrykiem prawno – formalnym, informowała o tym, że śledztwo było nieskuteczne.

To skandal i festiwal niekompetencji funkcjonariuszy, którzy albo sprawę zbagatelizowali nie robiąc dosłownego niczego, albo ich wiedza wymaga dramatycznego uzupełnienia. Nasz reporter w ciągu jednej doby, ustalił praktycznie wszystkie szczegóły.

Wczoraj ( 22-08-2013) pofatygowaliśmy się do tucholskiego UMiG i odwiedziliśmy m.in. pana Burmistrza, który z wielkim zrozumieniem podszedł do sprawy. Wraz z jednym z urzędników pojechaliśmy przeprowadzić wizję lokalną miejsca. Ilość i rozmaitość porzuconych śmieci wywarła na urzędniku spore wrażenie. Obiecano nam, że wszystko zostanie uprzątnięte na początku przyszłego tygodnia.

Jednak to nie koniec tej sprawy. Charakter i skład chemiczny odpadów jest wyjątkowo trudny i kosztowny w utylizacji, próbujemy doprowadzić do sytuacji, gdzie sprawca zostanie oficjalnie wykryty i prócz tego, że zostanie ukarany, musi ponieść koszta pełnej utylizacji tego, co wyrzucił. Innymi słowy ciąg dalszy nastąpi, o czym informować będziemy na bieżąco.

 

(red.)

Odwiedź wcześniej opublikowane artykuły w tej sprawie.

http://tokis.pl/?p=10303

http://tokis.pl/?p=9692

http://tokis.pl/?p=8387

http://tokis.pl/?p=10616

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook