30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Niewidzialny” protest rolników w Silnie?

1 min read

A jeszcze wczoraj prawie wszystkie media na granicy powiatów:  chojnickiego i tucholskiego, rozpisywały się o akcji protestacyjnej rolników. A co dzieje się tam dzisiaj?

No, właśnie…

Media i służby donosiły o tym, że blokada drogi 240 w Silnie spowodowała wiele zmian. Policja wyznaczyła specjalne objazdy z uwzględnieniem ciężarowych TIR-ów, wyznaczono funkcjonariuszy, którzy mieli pomagać kierowcom w ominięciu przeszkody. Sami rolnicy odgrażali się podobno, że ich protest kontynuowany będzie w godzinach od rana do 14, 16-stej każdego dnia, aż do piątku. Niekończący się pochód po lokalnym przejściu dla pieszych wydawał się nie mieć końca, choć jego liczebność nie była powalająca.

Sama idea protestu wydaje się być po części uzasadniona, wobec idiotycznie prowadzonej polityki obecnego rządu, ale szczerze mówiąc, odpowiedzialni za ten stan, są wyjątkowo odporni na wszelkie perswazje, na chłopskie również. Efektem być może będzie kolejny „najazd” ciągników rolniczych na Warszawę.

Ponieważ jesteśmy dalecy od wszelkich ekscytacji, sprawdziliśmy Silno nie wczoraj, a dzisiaj, tuż po 12-stej w południe. Co zastaliśmy?

IMG_20150217_125608

Właśnie, kompletnie nic z wyjątkiem pana, który pozwolił sobie skomentować całą sytuacje jednym zdaniem: „żenada, za którą wszyscy zapłacimy„.

Cóż, trudno się z tą opinią nie zgodzić.

_______________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook