16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

NIK dobierze się do skóry nieuczciwych egzaminatorów na prawo jazdy!

1 min read

. /East NewsChciałoby się powiedzieć – NARESZCIE! To, czego jesteśmy świadkami na polskich drogach i to od kilku lat przypomina wydłużony horror! Niedouczeni kursanci postradali zmysły licząc na to, że po kursie zachowywać się będą na drodze równie „sprawnie”, co Kubica.

Jeżeli chodzi o tego ostatniego, rzeczywiście, jest niezły, ale zwykle kończy swój rajd a to na barierce, a to w … krzakach. Jego śladami kroczą młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którzy ciągle zapominają o jednym – rajdowca chroni klatka bezpieczeństwa na stałe zamontowana w jego samochodzie i przygotowana trasa, a szczęśliwca po ukończonym kursie, ze świeżo zdobytym prawem jazdy? Nic.

I świetnie się stało, że wreszcie weryfikacji poddani będą ci, którzy decydują o przyznaniu lub nie kursantowi, wymarzonego dokumentu – PRAWA JAZDY. Adepci obłaskawiania kierownicy będą ankietowani (pytani) anonimowo o to, czy instruktor i egzaminator chcieli wziąć „w łapę”, czy byli kulturalni, czy udało się zdać egzamin.

Ankiety trafią do tych osób, które w przeciągu ostatnich pięciu lat zdobywali upragnione „prawko”, oczywiście brani pod uwagę są ci jeszcze żyjący.

NIK oceni też, jak jednostki administracji publicznej, nadzorujące przebieg szkolenia i egzaminowania, wykonują swoje zadania. NIK prowadzi już kontrole w wybranych starostwach, urzędach miast i urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego (WORD). Ciekawe jak kontrola wypadnie w tucholskim starostwie.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook