30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Noc Muzeów? Zdaje się, że nie dla mieszkańców Tucholi?

2 min read

taczka-350x289Nie ma na ten temat najmniejszej informacji, no chyba , że podobnie jak w ubiegłym roku gdzieś w rynku Tucholi pojawiły się plakaty, niestety, nie mamy możliwości sprawdzenia tego z prostej przyczyny – braku czasu. Słynna  akcja pt. Noc Muzeów”, to świetny pomysł, z powodzeniem przystąpiło do niego ponad 150 miast i miasteczek.

Frekwencje bije rekordy, oczywiście o ile miejscowe władze solidnie się do tego przyłożą. A w Tucholi? No cóż, jak zawsze, kiedy rozpoczyna się sezon urlopowy, my rozpoczynamy remonty placówek. Nie inaczej jest  z tucholskim niby- muzeum ( to prawdziwe wraz z eksponatami, które do niego oddali nasi rodzice, dziadkowie lub my sami, zniknęło bezpowrotnie wraz z ekspozycją), gdzie ubrdano sobie, że za cudze pieniądze dokonany zostanie dość pretensjonalny proces „udziwnienia” otoczenia. Wydział Promocji i Sportu powiatu pieje z zachwytu, a my zastanawiamy się nad tym, jak długo to wszystko potrwa? Miesiąc? Rok, a może… „do końca świata i o jeden dzień dłużej”? Zostawmy to, bo przypomina to inną imprezę, która odbywa się w innych miesiącach, a jej celem jest zbieranie pieniędzy i przeznaczanie ich na szczytny cel, który rozmył się, zwłaszcza ostatnio.

Remont obejścia muzeum się rozpoczął, dzielni robotnicy z firmy o dźwięcznej nazwie „Solo” ( brzmi jak miano  jednego z głównych bohaterów gwiezdnej sagi Lucasa – Han Solo) w tempie iście ekspresowym pchają taczki z gracja Pudziana. Ciekawe, co wykopią, lub kogo i kiedy sprawą zainteresuje się Wojewódzki Konserwator Zabytków. A może już wkroczył? Jeżeli tak, będą spore opóźnienia. A póki, co w ramach „Nocy Muzeów” proponujemy wyjazd do np. Wałcza, gdzie przygotowywana jest wielka impreza historyczna, która z pewnością zainteresuje każdego malkontenta. Wszystko już 19 marca, zaproszenie otrzymaliśmy kilka tygodni temu, ale o tym już informowaliśmy.

 

(red.)

Link wspomagający: http://tokis.pl/?p=1352 – opowieść o naszych zeszłorocznych perypetiach, kiedy „Noc Muzeów” zakończyła się tuż po dobranocce. Miłej lektury.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook