22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Normalność. Wypożycz i odnieś!

1 min read

Konewki, wiadra, grabie, łopaty, miotły i haczki zostały udostępnione dla osób odwiedzających oba cmentarze w Tucholi i chcących uporządkować groby swoich bliskich. Dodatkowo zamontowano również regały na znicze do ponownego wykorzystania.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest radny Rady Miejskiej w Tucholi Wojciech Henryk Kociński, który poprosił o pomoc w realizacji swojego pomysłu firmę Tuchmet i Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi.

„Stojaki zostały nieodpłatnie wykonane i wyposażone w narzędzia własnej produkcji przez firmę Tuchmet – polski producent narzędzi ogrodniczych. Montażem stojaków oraz doposażeniem w konewki i wiadra zajęło się Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi” – mówi radny Kociński.

Z kolei prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Tucholi Tomasz Stybaniewicz podkreśla, że najważniejsze jest teraz odpowiedzialne korzystanie z wypożyczanego sprzętu.

„Pamiętajmy, że udostępnione narzędzia mają służyć wszystkim, którzy ich potrzebują. Dlatego tak ważne jest, by po skorzystaniu, odnieść je na swoje miejsce” – apeluje prezes PK.

Dodajmy, że bieżącym utrzymaniem nowego sprzętu zajmie się Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Tucholi.


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook