25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Nowa Piątka” – spotkanie informacyjne w Tucholi

3 min read

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na ten temat, dzisiaj w części naszego powiatu odbyło się spotkanie z prelegentami „Nowej Piątki”, również w Tucholi.

Dla osób, które nie wiedzą, o co chodzi. O nowym programie Prawa i Sprawiedliwości pisaliśmy wielokrotnie. W tej sprawie w Tucholi odbyła się nawet konferencja prasowa, na zaproszenie i z udziałem pana posła Piotra Króla, niestety, spotkanie to zostało przez media zbojkotowane. TOKiS – PRESS uznał jednak, że opinia publiczna ma prawo zostać poinformowaną, dlatego przedstawiciel TOKiS-a był na niej obecny, jako jedyny. Pan Poseł w sposób niezwykle skondensowany, podał wszystkie ważne informacje na ten temat. Można się z nimi zapoznać, klikając ten aktywny link.

Dzisiaj (we środę 27 marca) w Tucholskim Ośrodku Kultury, o godzinie 10:00 rozpoczęło się specjalne spotkanie z prelegentami – specjalistami różnych powiązanych z programem branż, u których można było zdobyć kompendium wiedzy. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi sugestiami, zainteresowanie społeczeństwa było gorzej, niż mierne. Częściowo wynikało to z wyznaczenia złej godziny spotkania, bo w tym czasie praktycznie wszyscy potencjalnie zainteresowani pracują. W małej sali konferencyjnej TOK-u, pojawiła się garstka osób i dwoje przedstawicieli lokalnych mediów w tym nasze. Niestety, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, do Tucholi nie dotarł pan Wojewoda, którego w ostatniej chwili zatrzymały pilne sprawy, a wiemy, że już wsiadał do samochodu.

Głównym prowadzącym spotkanie był pan Jerzy Kowalik – świeżo wybrany doradca pana Wojewody. Stanął na wysokości zadania, szybko, zwięźle i bardzo precyzyjnie przekazał słuchaczom istotne informacje na temat projektu, który na początku media określiły „Piątką Kaczyńskiego”, obowiązuje jednak nazwa: „Nowa Piątka”. Prowadzący nie zapomniał równie precyzyjnie odnieść się do źródeł finansowania programu, co głównie interesowało media. Przygotowano nawet specjalną broszurę, z której wszystkiego można było się dowiedzieć. Ponieważ rodzący się w bólach program jest ciągle w fazie zaawansowanego w pracach projektu, opinie na jego temat można składać w witrynie Premiera Morawieckiego – aktywny link.

Nie widzimy powodu, aby odtwarzać dzisiejsze spotkanie , które oczywiście mamy w swoim archiwum, jednak godna uwagi jest dyskusja, która wywiązała się po prelekcji i głównie nad nią się skupimy, dzieląc ją na części, ze względu na obszerność materiałów, a są one ważne dla każdego mieszkańca.

W spotkaniu udział wzięli również niektórzy sołtysi, z naszym ulubieńcem, byłym radnym panem Andrzejem Jerosławskim, który starym wzorem zabrał głos i to jak! W pewnym momencie dyskusja zeszła na tematy poboczne lub równoległe do programu, co zaowocowało wieloma ważnymi informacjami, które w większości są zatajane przez część lokalnych samorządowców. Dzisiaj był okazja poznać wiele szczegółów, zajmiemy się nimi wszystkimi w kolejnych aktualizacjach – warto do nas regularnie zaglądać, podobnej dawki wiedzy udokumentowanej obrazem,  nigdzie więcej nie uzyskacie! Niestety, pojawiła się też krytyka, jednak nie programu, a samorządowców w tym ta najgorsza, bo imienna, dotyczyła Burmistrza Tucholi, osoby prezesa lokalnego szpitala oraz pracowników jednego z ośrodków. Ta sprawa wymaga specjalnego opracowania, którego oczywiście dokonamy. Potrzeba jednak do tego głosu drugiej strony w jednym przypadku jest to konieczne.  Zaatakowany, ta ma prawo do tego, by się do sytuacji odnieść, dlatego ta sprawa wymaga odrobiny więcej czasu i naszej pracy – tę wykonamy wspólnie.

Był też czas na to, aby padły pytania ze strony mediów, skrzętnie z tego skorzystał TOKiS, który w sumie zadał aż trzy pytania, na wszystkie otrzymał odpowiedź, czego dotyczyły? Również i o tym opowiemy.

Zapraszamy do materiału filmowego, który jest zapowiedzią krótkiego serialu, a ten prezentować będziemy przez kilka kolejnych wieczorów.

Serdecznie zapraszamy!


Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook