27 października 2020

Nowe dowody osobiste od stycznia. Nie będzie masowej wymiany!

1 min read

1 stycznia 2015 r. wprowadzony zostanie nowy wzór dowodów osobistych. Nie będzie już na nim informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu i wzroście, a także zeskanowanego podpisu.

Trudno powiedzieć, czy będzie to kolejny krok w stronę „czipowania ludzi”, ale z pewnością będzie spore zamieszanie. O ile w kwestiach poruszania się w strefie unii, nie będzie problemów, tak w kwestiach bankowych już tak łatwo nie będzie.

Banki z niepokojem obserwują zmiany w zakresie wydawania dowodów osobistych, które od 1 stycznia 2015 r. mają zostać pozbawione wskazania m.in. adresu zameldowania i zeskanowanego podpisu – słyszymy od Tadeusza Białka ze Związku Banków Polskich. Ekspert podkreśla, że obecnie szczegółowo analizują „możliwe negatywne konsekwencje” z tym związane. – Adres zameldowania jest aktualnie kluczowy w procedurach bankowych – zwraca uwagę. Czyżby kolejny bubel?

Nowy dowód wyglądał będzie właśnie tak.

I wydawany będzie bezpłatnie, stosowne wnioski będzie można pobrać w gminie.

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3556127,nowe-dowody-osobiste-w-2015-roku-beda-problemy-ostrzegaja-eksperci,id,t.html?cookie=1

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook