21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowe mundury dla policjantów wzorowano na ubraniach roboczych… piekarzy?

2 min read

Granatowy kolor i furażerka – takie zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służbę w nich pełnić będą funkcjonariusze między innymi z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.

Gdyby były białe śmiało można by pomyśleć, że wzorowano je na uniformach… piekarzy. Konia z rzędem pomysłodawcy za inspirację. Policjanci muszą na co dzień żebrać o pieniądze na narko – testy, a Państwo funduje im z naszych kieszeni (chyba) ubranka w których wyglądać mają jeszcze bardziej „dziwnie”, niż dotychczas. Nie ukrywajmy krój mają dość „pospolity”, co podkreśla brak pasa. Kiedy ów wynalazek skonfrontujemy z brakiem uzbrojenia, to wychodzi na to, że pan Błaszczak, chwilowo szef MSW, jako żywo, zapatrzył się na brytyjskich lub francuskich policjantów. Później, to co zobaczył zmieszał w modowym kociołku pytając zapewne o zdanie indywiduum o mianie Jacyków.  Co jeszcze dziwniejsze, MSW zdaje się nie widzi tego, że starszym obywatelom, funkcjonariusz w nowym uniformie, będzie kojarzył się z granatową policją, ale ponieważ obecna partia dominatorów jest na bakier z historią to… itd.

PiS tworzy swoją POLICJĘ i dokonuje iście rewolucyjnych zmian, usuwając np. niewygodnych komendantów (czyli takich, którzy nie donoszą i nie zwalniają według dostarczonych przez przełożonych list funkcjonariuszy  z adnotacją „do odstrzału”) ograniczając im prawa do emerytury, teraz, poprzebiera funkcjonariuszy w jakieś groteskowo wyglądające mundury, by za chwilę pewnie jeszcze stworzyć nowe ZOMO, zakuwając je w średniowieczne zbroje. To przecież jakiś cyrk!

W nowym mundurze ćwiczebnym służbę pełnić będą policjanci z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych. Czarny kolor mundurów ćwiczebnych obowiązuje od 1997 r. Na przestrzeni tych lat znacząco zmienił się chociażby rodzaj tkanin, które obecnie gwarantują większą wytrzymałość i komfort użytkowania. Wprowadzane zmiany wynikają zatem z potrzeby dostosowania tego ubioru do aktualnych wymogów służby oraz oczekiwań policjantów. Związane są także z utworzeniem nowego stanowiska – starszy dzielnicowy. Wszystko będzie wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału.

Wymiana umundurowania będzie odbywała się sukcesywnie. Funkcjonariusze będą mogli używać dwóch rodzajów mundurów do końca 2021 roku.

Projekt rozporządzenia wprowadza szereg innych rozwiązań związanych noszeniem umundurowania. Zgodnie z nowymi przepisami policjanci, którzy są w samochodzie służbowym nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach. W niektórych przypadkach możliwe będzie łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym. Wszystkie zmiany mają ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie zadań służbowych i poprawić ich wizerunek.

______________________________

Albo narazi na śmieszność [przyp. red.]


(red.)

mswia.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook