1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Nowe pracownie w TCEZ, czyli bez funduszy europejskich ani rusz…

1 min read

Kiedyś podobne kwestie realizowało politbiuro w porozumieniu z Krajem Rad, zmieniły się czasy, mocodawcy,  a demoludy zastąpiła socjalistyczna unia, której jesteśmy płatnikami netto.

Nowa tablica unijna przybędzie i to już niedługo w tucholskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, gdzie właśnie dokonują się zmiany.

Uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego już niedługo będą mieli dużo lepsze warunki do nauki przyszłego zawodu. Specjalnie dla nich powstają dwie nowe pracownie, w których młodzież będzie się kształcić w zawodach kucharz oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Pracownia napraw części samochodowych oraz pracownia gastronomiczna znajdować się będą w Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej, gdzie obecnie trwa remont pomieszczeń. Obie te pracownie będą posiadały także zaplecze do e-edukacji. Zakupione zostanie wyposażenie do pracowni, m.in. samochód osobowy, a także 18 komputerów z programami do realizacji zagadnień związanych z zawodem kucharz, oprogramowanie  typu AUTO CAD oraz oprogramowanie niezbędne podczas kursu prawa jazdy kat. „B”.

Wszystkie prace realizowane są w ramach realizowanego przez Powiat Tucholski projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej prowadzącej kształcenie zawodowe w ramach szkolnictwa specjalnego wraz z działaniami w zakresie e-edukacji”. 


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook