20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowe radiowozy dla kujawsko-pomorskiego garnizonu (Tucholi nie dotyczy, dlaczego?)

1 min read

Dziewięć nowych radiowozów, zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych, trafiło do jednostek policji w naszym garnizonie. Nowe bmw, vw T6 i Kie Ceed trafią do: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Świecia. Niestety, policjanci z Tucholi obejść się muszą smakiem.

Nowe radiowozy dla kujawsko-pomorskiego garnizony zakupione zostały przez KGP z Programu Modernizacji Policji na lata 2017- 2020.

Dwa nieoznakowane bmw 330i xDrive wyposażone w wideorejestrator trafią do ruchu drogowego komend miejskich w Bydgoszczy i Toruniu. To auta o mocy silnika 251 KM z napędem 4×4. Będą szybkie i skuteczne w walce z drogowymi „piratami”.

Do Bydgoszczy i Włocławka trafią dwa oznakowane vw T6. To auta, które wykorzystywane będą m.in. w służbie patrolowej.

Do naszego garnizonu trafiło również pięć oznakowanych radiowozów kia ceed. Samochody te trafią do wydziałów ruchu drogowego w Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Świecia.

Podczas uroczystego przekazania kluczyków do radiowozów Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała powiedział:

To kolejny sprzęt, który trafia do policji z programu modernizacji. Proszę o dbać o te auta i roztropnie z nich korzystać.

Podczas uroczystości Kapelan policjantów Ksiądz Prałat Stanisław Kotowski poświęcił radiowozy.

Życzę Wam żebyście zawsze szczęśliwie wracali do domów po służbie. Musicie mieć na względzie także swoje bezpieczeństwo – powiedział.


(red.)

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook