Nowe symbole Gminy Tuchola

Od 1 stycznia 2015 r., zgodnie z uchwałą rady Miejskiej w Tucholi z dnia 25 kwietnia 2014 r. w sprawie ustanowienia herbu, flagi, pieczęci Gminy Tuchola oraz Łańcuchów Burmistrza Tucholi i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tucholi, będą obowiązywały nowe symbole gminy Tuchola.

Sto­li­ca Borów Tu­chol­skich – Tu­cho­la bę­dzie miała nowy herb i nową flagę. Dla­cze­go? Bo obec­nie sto­so­wa­ne sym­bo­le są nie­zgod­ne ze sztu­ką he­ral­dycz­ną i tra­dy­cją hi­sto­rycz­ną. Do­dat­ko­wo flaga Tu­cho­li bar­dzo przy­po­mi­nała… fiń­ską. Teraz znaj­dzie się na niej nowy herb i wi­ze­ru­nek św. Mał­go­rza­ty, która za zgodą Wa­ty­ka­nu stała się pa­tron­ką mia­sta.

____________________

(red.)

Żródło:

Wikipedia

Onet.pl

Informator gminy Tuchola „Ratusz”.

 

admin

Next Post

Radny Grugel łowcą nonsensów? Szpital Tucholski będzie miał dwie kaplice!

nie Sty 25 , 2015
Ten problem już sygnalizowaliśmy wcześniej. Poruszony on został podczas trwania III sesji Rady Powiatu, gdzie powiatowy radny, pan Zbigniew Grugel starał się i stara nadal dociec źródła nonsensownej decyzji władz szpitala w sprawie kapliczki, do której uniemożliwiono dostęp chorym, zabijając wewnętrzne wejście do niej. Problem w tym, że zmienił się […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook