28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowe witacze przyciągają uwagę turystów

2 min read

Tucholski Ośrodek kultury ma w swojej załodze kogoś wyjątkowego – osobę, która wie jak i potrafi tworzyć plakaty na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Teraz ta osoba ujawniła nowy talent, który z powodzeniem wykorzystuje w pracach, które witają mieszkańców i turystów. Świetna robota.

Na czterech witaczach zlokalizowanych przy drogach wjazdowych od strony Świecia, Bydgoszczy, Czerska i Chojnic pojawiły się dodatkowe banery z napisem Bory Tucholskie.
Grafika nawiązuje do dawnych plakatów Dni Borów Tucholskich, które choćby z tej racji, że stworzone były przed laty i co do ich wartości artystycznych można polemizować, tak w sytuacji świetnie odnalazła się pani  Agnieszka Tajl z Tucholskiego Ośrodka Kultury, która z siermiężnych wzorców wyciągnęła… właśnie, ulegając chwilowo młodzieżowemu slangowi „wyciągnęła kosmos”. Jak można zrobić coś tak dobrego z dawnego bezguścia?
Dokonać tego może tylko ktoś, kto ma pojęcie o plakacie. Od zawsze nie znoszę słynnego hasła, które głosi, że rzekomo las nas powita, a ludzie ugoszczą. Lasów w tej chwili ubyło,  ale na ludzi zawsze można liczyć, nawet tych, którzy mówiąc co innego w rzeczywistości są wspaniali i gościnni. Ot, taka marudna kraina, co nic nie znaczy.
Turyści oczywiście są głusi i ślepi na podobne dywagacje, cieszą się tym, że trafili do zakątków, gdzie trawa jest ciągle zielona i za żadne skarby nie chce i nie będzie tęczowa. I bardzo dobrze, są ich tysiące i wypoczywają, nie przeszkadzajmy im, a pomagajmy kiedy zmylą drogę, czy stracą amortyzator. A gdyby ktoś szukał winnych tej sytuacji, zawsze może powiedzieć, że to wina Tuska,  Kaczyńskiego, Gierka, a nawet Gomułki,  bo to niepoprawne politycznie i… śmieszne.

mrf.
Ma pdst. tuchola.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook