25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowi obywatele RP z…

1 min read

Wicewojewoda Józef Ramlau wręczył akty nadania obywatelstwa polskiego dla 16 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Nowi obywatele Rzeczypospolitej Polskiej pochodzą z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Armenii, Syrii oraz Wietnamu.

Mam nadzieję, że ten dzień zapamiętacie Państwo do końca życia. Jest mi bardzo miło, że nasze województwo zostało przez Was wybrane na to, aby tu zamieszkać, pracować, zakładać rodzinę, być szczęśliwym i żyć w kujawsko-pomorskim mówił w trakcie uroczystości wicewojewoda Józef Ramlau.

Wraz z decyzją o nadaniu obywatelstwa nowi obywatele Polski otrzymali biało-czerwoną flagę.

Obywatelstwo polskie można uzyskać w drodze nadania przez Prezydenta RP (bez spełniania dodatkowych warunków) oraz poprzez decyzję wojewody o uznaniu za obywatela polskiego. W takim przypadku cudzoziemiec musi przebywać nieprzerwanie w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt stały 3 lata, na miejscu posiadać regularne i stabilne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego, ponadto musi wykazać się znajomością języka polskiego potwierdzoną urzędowym poświadczeniem (certyfikat) lub świadectwem ukończenia szkoły w RP. Druga możliwość to przebywanie 2 lata na pobycie stałym, jeżeli cudzoziemiec pozostaje co najmniej 3 lata w związku małżeńskim.


(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook