20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowoczesne sale hybrydowe w grudziądzkim szpitalu

1 min read

Najnowocześniejsze w Polsce i wyjątkowe na skalę europejską – w grudziądzkim szpitalu specjalistycznym powstały nowoczesne tzw. sale hybrydowe. Dwie sale to przełom dla kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej.

Budowę grudziądzkiego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr W. Biegańskiego zakończono w 2009 roku (więcej tutaj). Część szpitalnego wyposażenia została zakupiona dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcie rozdysponowanych przez Urząd Marszałkowski dotacji pozwoliło stworzyć w Grudziądzu nowoczesną pracownię hemodynamiczną. Dofinansowanie trafiło także na budowę zintegrowanego systemu zarządzania lekami wraz z elektronicznym systemem obiegu dokumentacji. Placówka otrzyma także wyposażenie w ramach marszałkowskiego programu doposażenia oddziałów położniczych w regionie.

Dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko baza grudziądzkiego szpitala wzbogaciła się także o

lądowisko dla helikopterów. Więcej na ten temat tutaj

Najnowszym szpitalnym obiektem jest pięciokondygnacyjny budynek łóżkowo-ambulatoryjny na 200 łóżek. Znajdują się w nim między innymi nowoczesne hybrydowe sale operacyjne – połączenie konwencjonalnej sali operacyjnej i gabinetu do zabiegów. Wyposażone w specjalne urządzenie – angiograf, umożliwiają wykonywanie skomplikowanych operacji z jednoczesnym diagnozowaniem pacjenta. Będą wykorzystywane między innymi podczas operacji na otwartym sercu.

________________

(red.)

Żródła:

kujawsko-pomorskie.pl

metin2yanghak.streemo.pl

http://wiadomosci.onet.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook