14 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Najnowszy rozdział w dziejach tucholskiej policji. NOWA KOMENDA

2 min read

XXXVIII sesja Rady Miasta obfitowała w wiele nowych uzgodnień, jednak tym razem radni mieli okazje wysłuchania krótkiej relacji komendanta powiatowego policji – pana Kszysztofa Bodzińskiego w sprawie budowy nowej komendy…

Pilnie przyglądaliśmy się pracy tucholskiej policji. To prawda, nie szczędziliśmy jej słów krytyki, jednak od pewnego czasu widzimy swoisty przełom w jej pracy, to ważne dla wszystkich. Bez wątpienia, mamy wreszcie do czynienia z lepszą jakością pracy policji, gdzie w efekcie społeczeństwo może czuć się względnie bezpiecznie. Policja jest widoczna na tucholskich chodnikach, ulicach, skwerach i słynnych „ciemnych zaułkach”. Mieliśmy okazję, zwłaszcza ostatnio, bliższego poznania specyfiki pracy policjantów – specjalistów i jesteśmy mile zaskoczeni. To zupełnie nowa jakość w relacjach funkcjonariusz – obywatel. Z przyjemnością wspominamy bardzo długą rozmowę z jednym z funkcjonariuszy (pozdrawiamy), który przybliżył nam zakres działania jego pionu na tyle, że mamy wreszcie pewność – policjanci rzeczywiście chcą bronić i chronić obywatela, a nie tylko karać. Oczywiście wspomniana „kara” jest niezbędnym elementem w pracy policjanta, który w jakiś ramach musi zdyscyplinować niesfornego obywatela – rzecz bezsporna. Jednak zaskakującym jest to, że policjant doskonale rozumie sytuację, gdzie zbłądzić może każdy, próbując w konkretnych przypadkach  zadziałać nawet prewencyjnie już na przyszłość! Coś niebywałego!

Wiemy doskonale o tym, że dotychczas bywało różnie w różnych komendach. Czy wreszcie możemy powiedzieć coś cieplejszego o przełożonych policjantów, którzy stają się „bardziej dostępni”? Wierzymy, że tak jest i chwała im za to. 

Tucholska policja pracuje w skandalicznych warunkach, borykając się z brakami, które dla nas, są czymś niebywałym. Nowy budynek komendy jest im równie potrzebny, co nowe… żarówki w ruderze, którą zajmują obecnie. To nie tylko sprawa bezpieczeństwa i wygody pracy policjanta ( co jest wbrew pozorom bardzo ważne w ich pracy!), ale sprawa komfortu obywatela, który o swoich problemach nie chce opowiadać na korytarzu przez zakratowane okienko dyżurki i to w obecności osób trzecich. Mamy XXI wiek i prawo do egzekwowania standardów światowych, gdzie policja jest urzędem równie ważnym, co te określane mianem „socjalnych”. 

Z wielką uwagą przysłuchiwaliśmy się wystąpieniu tucholskiego komendanta policji, jest tylko człowiekiem i nie ukryje emocji, tak samo jak my, cieszy się z tego, że już wkrótce wszystko się zmieni na… lepsze.

Życzymy policjantom, aby to jakże proste i być może najważniejsze marzenie  – nowe miejsce pracy, spełniło się najlepiej… już jutro, trzymamy za to kciuki.

Bezpiecznej służby!

 

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook