25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowy tytuł na lokalnym rynku prasowym pochodzi z Kęsowa!

2 min read

POWIAT TUCHOLSKI  mediami stoi, powstało ich całe mnóstwo, część z nich umarła, część wegetuje, ale większość z nich to media elektroniczne i… bardzo dobrze, ich zasięg jest ogromny, ale warto zadbać o to, aby tradycyjne media – papierowe, istniały zawsze. Pewnie dlatego cieszymy się, że istnieje Tygodnik Tucholski – medium, które ma najdłuższe tradycyjne w dodatku ugruntowane u osób, które nie są z Internetem za pan brat.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiły się nowe tytuły, które dają Czytelnikowi możliwość wyboru treści redagowanych przez różne zespoły. Nie bez znaczenia jest ich częstotliwość wydawania, szata graficzna, cena czy nawet papier i gama kolorów i materiały dodatkowe na nośnikach. Stworzenie nowego tytułu w dzisiejszych, trudnych czasach, to misja trudna, nawet niebezpieczna pod względem ekonomicznym, dlatego potrzeba bardzo szczegółowego planu biznesowego, który umożliwi przetrwanie pisma, na tak niewielkim rynku. Nie bez znaczenia jest jego cena lub jej brak, który wydaje się być dobrym kierunkiem, choć symboliczna złotówka, bardzo ułatwiłaby sprawę.

I stało się, zarejestrowano nowy tytuł „Kęsowskie WIEŚCI” i wydano pierwszy numer. Jest jeszcze bardzo „surowy” w szacie graficznej, nie jest pozbawiony błędów, ale nowe od zawsze rodzi się w bólach, aby później osiągnąć wysoką sprawność i stać się atrakcyjnym dla odbiorcy.

Nie ukrywamy faktu, że pilnie przyglądaliśmy się tworzeniu pisma od samego początku, inaczej, od zaistnienia pomysłu, kibicując mu. Takie pismo to również wielka dogodność i oszczędność dla gminy, rozpatrując kwestie reklamowe i ogłoszenia formalne. Kęsowskie Wieści będą pełniły funkcje informacyjne, choć nie tylko, z wydania na wydanie przybywać będzie tematycznych rubryk w których sporo miejsca znajdzie się na promocję walorów gminy, poruszanie ważnych problemów, czy wręcz polemik. Kiedy przygodny turysta weźmie gazetę do ręki otrzyma w ten sposób swoisty almanach wydarzeń i miejsc, które warto odwiedzić. Powstał sprawny zespół redakcyjny, który ma przed sobą wielkie zadanie, ale z pewnością temu podoła. W tej materii swoją pomoc już zaoferował tokis.pl, który dysponuje ogromna bazą danych oraz materiałów fotograficznych i filmowych, dotyczących historii gminy, jak i jej teraźniejszości.

Kibicujemy redaktorom Kęsowskich WIEŚCI, niech się Wam wiedzie:)

Już dzisiaj zapowiadamy wywiad z kęsowskimi dziennikarzami, którzy opowiedzą o swoim dziele, warto zaczekać.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook