26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

O nowych obostrzeniach covidowych kancelaria adwokacka Magdaleny Wilk

3 min read

Jedni twierdzą, że nowe przepisy wprowadzone ubiegłej nocy, to dobijanie gospodarki, inni, że zwyczajna bezmyślność rządzących. Szkoda na to czasu, bo ważne jest, aby je przetłumaczyć, z ich języka, na nasz. W tym niezrównana jest pani mecenas – Magda.

/www.facebook.com/adwMagdalenaWilk/photos/a.912999942119922/3089263781160183/

Uwaga uwaga, nadciągnęło nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r., Dz. U. poz. 1356, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów.

A w nim następujące zjawiska.
Postaram się przedstawić Państwu najważniejsze zmiany, bo oczywiście znów to, co nam wybrzmiewało z mediów ustami przedstawicieli władzy nie do końca ma pokrycie w przepisach.
Mamy w kraju dwie dodatkowe strefy, żółtą i czerwoną.
⛔️😷 MASECZKI!!!
.
Par. 24.
❎❎ ZOSTAŁO ZLIKWIDOWANE zwolnienie z obowiązku zakrywania ust i nosa ze względu na stan zdrowia!
Jedynie całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualna lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust i nosa stanowią usprawiedliwienie.
Dezaktualizują się zatem wskazówki dotyczące powoływania się na stan zdrowia i posiadania lub nie zaświadczenia. Astma, schorzenia dróg oddechowych, problemy kardiologiczne są od dziś mniej istotne niż obowiązek zakrywania ust i nosa.
Ktoś słyszał, że kwestia ma być tylko w posiadaniu zaświadczenia? To niech zapomni. Nawet jak macie zaświadczenie dotyczące wpływu zakrywania ust i nosa na Wasz stan zdrowia, to nie ma znaczenia. Dotyczy to całego kraju, bez względu na strefę.
Aktualne pozostają zwolnienia dzieci do lat. 4, osób wykonujących czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach o ile bez kontaktu z klientami, osób na terenie lasu itp.
Łaskawie możemy nie nosić maseczki w czasie zawierania małżeństwa 😎
oraz, poza strefą czerwoną, w przypadku przyjęć ślubnych, konsolacji, przyjęć komunijnych i okolicznościowych. W strefie czerwonej można odkryć usta i nos w momencie zajęcia miejsc, w których będzie się spożywać posiłek.
WAŻNE!!! Jak dotychczas, sprzedawcy, usługodawcy, właściciele placówek handlowych czy osoby nimi zarządzające nie mają żadnych uprawnień do pilnowania, czy klient zakrywa usta i nos, nikt też nie może wymagać, aby nie obsługiwali klientów bez maseczek.
.
⛔️STREFA CZERWONA
.
❎ ZAKAZ DZIAŁALNOŚCI. A podobno miało nie być, tylko zaostrzenia… Tak jakbym słyszała deklaracje, że nie będzie żadnych narzędzi pomocowych. bo nie będzie zamknięcia. A tymczasem znów branża rozrywkowa i eventowa dostaje w… kość.
.
❌ PKD 82.30.Z – organizacja, promocja, zarządzanie imprezami takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania,
.
❌ PKD 90.0 – wszelkie zbiorowe formy kultury i rozrywki, z wyłączeniem przyjęć ślubnych i okolicznościowych;
BTW, w tej klasie mieści się też działalność orkiestr, artystów indywidualnych, reżyserów i scenografów, artystów rzeźbiarzy, malarzy, grawerów, niech mi ktoś wyjaśni, w jaki sposób ta działalność ma wpływ na rozprzestrzenianie się covid???
.
❌ PKD 96.04.Z – usługi związane z poprawą kondycji fizycznej, tj. łaźnie tureckie, sauny i łaźnie parowe, solaria, salony odchudzające, salony masażu. Nie siłownie! Siłownie mogą działać pod warunkiem 1 osoba na 10 m. kw. i 1,5 m odstępu;
.
❌ PKD 93.21.Z i PKD 93.29.Z – wesołe miasteczka, parki rozrywki, parki rekreacyjne;
– te grupy mają ciach, zakaz działalności.
.
🔴 PKD 56.10.Z i 56.30 – przygotowywanie i podawanie posiłków oraz napojów – 1 osoba na 4 m. kw. i realizowanie przez klientów obowiązku zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca spożywania posiłku.
.
🔴 współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe, jeżeli na obiektach sportowych typu boisko, to bez udziału publiczności
🔴 kina z obłożeniem 25% miejsc i z zachowaniem 1,5 m odstępu pomiędzy widzami, z obowiązkiem zamaseczkowania.
W strefie czerwonej zakrywanie ust i nosa obowiązkowe w miejscach ogólnodostępnych, w tym na otwartej przestrzeni, bez względu na zachowanie dystansu.
Wyłączenia od tego obowiązku są takie, jak poza strefą.
..
⛔️ STREFA ŻÓŁTA
.
Przedsiębiorcy wyłączeni w strefie czerwonej mogą działać, z obostrzeniami co do liczby uczestników imprezy. Obowiązek zakrywania ust i nosa jak na terenie poza strefami.
Ciężko o konstruktywny komentarz, naprawdę…

(red.)

facebook.com/adwMagdalenaWilk/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook